Root işlemi cihazdaki Android işletim sistemini modifiye edebilmek için yapılır. Root yetkisini elde ettiğinizde işletim sisteminde kod veya uygulama aracılığı ile sistemde değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin sistemin kaldırılmasına izin vermediği bir uygulamayı kaldırabilirsiniz. Root hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz “Root Nedir?” konusuna bakabilirsiniz.

Samsung G531H Grand Prime modelini rootlamak için biz yazılım yükleme yöntemini uygulayacağız. Yani rootlanmış bir romu cihaza yükleyeceğiz. Bu işlem telefonun garantisini devre dışı bırakır. Garantili bir telefonunuz varsa unroot yapsanız bile garanti kapsamı dışına çıkacaktır. Anlatacağımız yükleme işlemi sadece G531H ve G531H/DS modelleri içindir. Farklı modele sahip bir cihazınız varsa lütfen bu işlemi uygulamayın.

Bu işlem cihazınızdaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silebilir. Önemli bilgilerinizin yedeğini almanızı öneririm. Yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek içinde batarya şarj seviyesini %50 civarında tutmaya çalışın.

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerin otomatik yüklenebilmesi için Kies 3 programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: G531H-511-lollipop-PreRooted

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

ÖNEMLİ NOT: Bu cihaz bu makale yazıldıktan sonra güncelleme almıştır. Güncellenmiş cihazlar açılış ekranında kalabilirler. Bu durumda en güncel romu bulup yüklemeniz gerekecek.

g531h ds rootlu yazılım

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde mavi kutu içerisine aldığımız gibi indirmiş olduğunuz ikinci dosyayı (G531HXXU0AOG1_Pre_Rooted.tar.md5) ‘AP’ kısmında seçmelisiniz. Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir.

47 thoughts on “Samsung G531H Galaxy Grand Prime Root Yapma”
   1. farklı bir yazılım denedim fakat odin ile kurulum yaparken yarıda kalıyor ve bilgisayar mavi ekran hatası veriyor -_-

     1. Sorun Odin sürümüyle alakalıymış driveri temiz kurulum yapıp son sürüm odin ile yükleyince sorun ortadan kalktı sağolun hocam.

  1. doğru modele yükleme yapmaya çalıştığınızdan emin olun. bizim verdiğimiz odin ile deneyin eğer farklı bir odin ile deniyorsanız.

   1. USTA CÖZDÜM işide senn verdığıin rootlu romu daha önce çok kulladnm başarılı bi şeklde işe yaradı ama bu cihaz da bir üst sürüm var galiba cihaza rotolu romu attgımda samsung yazısında kalıyor. başka rom attım acıldı ama cihazı rootlamam lazım nasıl yaaprım acaba

     1. denedim sizin verdiğiniz yazıımı yükleyince telefon samsung yazısında kalıyor.. bn de yaşamadım daha önce bu sorunu sizin romunuzla

      1. Hocam linkden rom buldum yukledim telefon acildi. Ancak ne yaptiysam rootlayamadim telefonu. Siz yapabildinizmI? varsa elinizde guncel rom link atabilirmisiniz lutfen

       1. geçen gün aynı sorunu yaşadım, farklı bir rom yükleyip sonra tekrar buradaki rootlu yazılımı yükledim düzeldi sorun çıkmadı.

 1. bu root ile google dogrulamasını atlayabılırmıyız?yada komple sıfır alınmış gibi yapabılırmıyız

 2. samsung g531h/ds rot dosyasını attım malesef olmadı ve samsung yazısında kaldı ve format atmama ramen yine olmadı yardım lütfen

    1. yeni güncel sürüm rootlu yazılımı kabul etmiyor olabilir, biz şimdiye kadar sorun yaşamadık ancak yeni cihaz gelirse tekrar bir deneme yaparız.

 3. Selamun Aleykum Hocaam defalarca hiçbir eskiklik olmadan denedim samsung galaxy grand prime((Modelini yazıyorum G531 Duos))takılı kalıyorr açılmıyorr lütfeen yardımcı olurmusunuzzz Tesekkürler.Facebooktan mesaj atabilirsinizz hocam tskler

   1. Hocam Samsung Galaxy Grand Prime G531H Çift Hatlı Köşesinde DUOS yazıyor sizin talimatlarınızı taamamen eksiksiz yaptım hep açılışta sonup kalıyor anlamadım

     1. yüklemeden sonra cihazı formatlamayı deneyin. buna rağmen düzelmiyorsa yüklediklerinizden farklı bir yazılım yükleyip normal açılmasını sağlayın, cihazı formatlayın ve yeniden deneyin.

      1. Yüklemeden sonrada formatladım aynıı düzelmedi internette araştırdığıma göre yazılım hatası olabilir Rootlu Yazılımlar yokmubildiginiz hocam tesekkkurler

  1. uyumlu değilse olabilir, model numarasının aynı olduğundan eminseniz normal yazılım yğkleyip deneyin, ekran görünmese bile download moda girmesi lazım cihaızn.

 4. 531h sim kartı takıyorum pin kodu giriyom acılıyor diyor cihaz yeniden baslat diyor acaba neden

 5. MÜDÜR YENİMİ ATTIN BUNU BURAYA 1HAFTADIR ARİORDUM :))
  aslında baska yerde bulmustumda yuklemedim paylaşımı yapan ceplik ise sıkıntı yok demektir.. :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir