Samsung G530 Galaxy Grand Prime akıllı telefonunuzda da tıpkı diğer bir çok akıllı telefonda olduğu gibi ekran görüntüsü alabilir, yakaladığınız görüntüyü düzenleme, paylaşma gibi amaçlarla kullanabilirsiniz. Bunun için aşağıda anlatacağımız yöntemleri doğru uygulamanız gerekir.

Ekran görüntüsü alma özelliği, o an ekranda bulunan görüntünün kaydedilerek, galeriye kaydedilmesine ve daha sonra çeşitli amaçlarla kullanılmasını sağlar. Ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü kaydetme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot vb. bir çok farklı şekilde adlandırılan özellik anlık veri kaydetme açısından kolaylık sağlar.

Galaxy Grand Prime, Android 4 işletim sistemi kuıllanan bir model ve ekran görüntüsü alma yöntemi, markanın diğer modelleriyle aynıdır.

Ekran görüntüsü alabilmek için ilgili ekrandayken, görseldeki gibi ana ekran(home) ve kilit tuşlarına kısa bir süre basarak beklemelisiniz.

Yapılması Gereken Tuş Kombinasyonu: Ana Ekran(Home) Tuşu + Kilit Tuşu
samsung-g530-galaxy-grand-prime-ekran-goruntusu-alma

Yöntemi doğru uyguladığınızda ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görür, bir deklanşör sesi duyarsınız. Ayrıca yukarıdaki bildirim ekranından işleme dair uyarı da alırsınız.

Yakaladığınız görüntüleri telefonunuzun galerisindeki ‘Screenshots‘ albümünde bulabilirsiniz.

11 thoughts on “Samsung G530 Galaxy Grand Prime Ekran Görüntüsü Alma”
 1. Ben samsung galaxy grand prime kullanıyorum telefonumu güncellemeden önce UYGULAMALAR sekmesinin içinde klasör oluşturabiliyordum telefonumu güncelledikten sonra bu işlemi yapamıyorum sadece giriş ekranında klasör oluşturabiliyorum uygulamalara sürükleyemiyorum bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. Meryem merhaba. Menüye girdiğinizde sağ üst taraftaki seçenekler bölümüne dokunun ve ‘Düzenle’ sekmesinin olup, olmadığını kontrol edin. Eğer bu seçenek belirmiyorsa, klasör oluşturma seçeneği yeni güncellemeyle kaldırılmış ya da yeri değiştirilmiş olabilir.

   1. Tesekkur ederim cevapladiginiz icin evet secenekler bolumunde duzenle secenegi var ona tikladigim zaman sadece uygulamalarin yerini degistiriyor klasor olusturma seceneginide var uygulamayi surukleyip klasor olustur dedigimde klasor giris ekraninda olusuyor uygulamalar sekmesinin icine suruklenmiyor birturlu,telefonu guncellemeden once rahatlikla yapabiliyordum bu islemi ama guncelledikten sonra bu islemi yapamiyorum sadece giris ekraninda klasor olusturabiliyorsunuz

  1. Eğer hafıza ile ilgili bir hata alıyorsanız uygulama verilerini silmeli, hata vermemesine rağmen işlem yapmıyorsa da tuşların sağlıklı çalıştığından emin olmalısınız.

   Herşey normal görünmesine rağmen işlem başarısızlıkla sonuçlanıyorsa telefona format atmayı deneyebilirsiniz.

 2. GALAXY GRAND PRIME telefonumda ne goigle’dan, ne de Facebook tan fotoğraf indiremiyorumm yardımcı olur musunuz?

 3. Merhaba galaxy grand prime yurt disi telefonumun sebekesi gitti nasil imei atabilirim yardimci olurmusunuz

  1. merhaba, imei onarımı için elinde samsung box bulunan bir teknik servise gitmeniz gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir