Samsung G355H Galaxy Core 2 Yazılım Yükleme

Samsung G355H ve G355H/DS Galaxy Core 2 modellerinde yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız veya telefona virüs bulaşmışsa yeniden yazılım yüklemesi yaparak telefonu tekrar çalışır duruma getirebilirsiniz.  Yüklemesini anlatacağımız yazılım orjinal İtalya romudur. Android 4.4.2 sürümüne aittir. Bu yazılımı yükledikten sonra wi-fi güncellemesi ile telefonunuzu son sürüm olan Android 5.1.1 sürümüne yükseltebilirsiniz Bu işlem sadece G355H ve G355H/DS modeli içindir. Farklı bir Galaxy Core 2  modeline sahipseniz lütfen yükleme yapmayınız. Ayrıca IMEI numaralarınız orijinal değilse yükleme yapmayın, aksi durumda yüklemeden sonra şebeke alamayabilirsiniz.

Yeniden yazılım yüklemesi telefondaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silebilir. Yedek alabiliyorsanız lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın. İşlem esnasında telefonun kapanmasını engellemek için de batarya şarj seviyesini %50 civarında tutun.

Yüklemeye başlamadan önce cihazınızda OEM kilidi mevcutsa ve eğer menüye ulaşabiliyorsanız lütfen OEM kilidini açın. OEM kilidini Geliştirici Seçeneklerinde bulabilirsiniz.

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerrin otomatik yüklenebilmesi için Kies 3 programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: G355HXXU0AOK2_G355HOJV0AOL1_ACR

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.


g355hds yazılım

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde mavi kutu içerisine aldığımız gibi indirmiş olduğunuz ikinci dosyayı (G355HXXU0AOK2_G355HOJV0AOL1_G355HXXU0AOK1_HOME.tar.md5) ‘AP’ kısmında seçmelisiniz. Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.


Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir. Yeni yazılımınız hayırlı olsun.

Kurulumu yaptıktan sonra uygulama hatası alırsanız lütfen telefonunuzu formatlayın. 

Author: Halil Akgül

46 thoughts on “Samsung G355H Galaxy Core 2 Yazılım Yükleme

 1. Merhaba iyi günler bende xiaomi redmi 5 plus var 2 gün önce camı kırıldı bende tamire verdim bana orijinal ekran dendi yapildi ve aldim ekrani açınca ekran biraz soluk gibi geldi neden olabilir bir çözümü varmıdır

  1. Umut merhaba. Orijinal denilen parça yüksek ihtimalle piyasaya orijinali denilenlerdendir ki bu da A kalite yan sanayi demek oluyor. Yaptırdığınız fiyat 300 liranın üzerinde değilse normal bir fiyatla yapılmıştır. Yapılabilecek tek şey ekranı tam orijinaliyle değiştirmektir ki o da daha fazla maliyet demek.

 2. Hocam iyi günler bende Galaxy core 2 var durup durmadan kendiliğinden kapandı açma tuşuna basiyom hiç açılmıyor şarja taktığımda şarj simgesi görünüp kapaniyo takılı kaldığı kaldığı süre hep görünüp kapaniyo şarja takılı değilken hiç açılmıyor sorun nedir

  1. Merhaba, bataryayı dışarıdan şarj edip denyebilirisniz veya başka bir batarya ile deneyin. Başka batarya ile açılırsa cihazın şarj olup olmadığını kontrol edin. Başka batarya ile de çalışmıyorsa cihazın yazılımı çökmüş olabilir.

 3. Hocam ben telefonu rootladım ama sonra kaldırdım. Kaldırdığım halde hayla rootlu diyor bunu nasıl çözeriz

  1. Yeniden orjinal romu yükleyip root uyarısını iptal edebilirsiniz belki ama cihazın daha önce rootlandığı kayıt altına alınmıştır, kök dizine erişimi olan her uygulama bu root meselesini görüp ona göre uyarı verebilir.

 4. arkadaşlar gereksiz bilgidir aynı model telefonda 1 saaat uğraştım olmadı 5.1.1 boşuna internet zaman kaybıayapmayın iyi ünler.

  1. Merhaba, varsa güncellemesi ayarlardan yükseltme yapabilirsiniz ya da LG Support Tool ile yapabilirsiniz. Bizim bu model üzerinde çalışma fırsatımız omadı o yüzden detay veremiyoruz.

  1. aynı modele yükleme yaptığınızdan emin olun. aynı model olduğundan emin olmanıza rağmen sorun yaşıyorsanız cihaz güncelleme almış olabilir.

 5. hocam googlede bazem virüs tespit edildi diyor ama virüs programı temiz diyor sorun nedir

 6. BENDE DE AĞA KAYITLI DEĞİL HATASI OLDU.TELEFON YURT DIŞINDAN KAYITLI DEĞİL.ORJİNAL İMEİ DEĞİL.NASIL DÜZELTEBİLİRİM ACİL LÜTFEN

   1. Evet.*#06# yapiyorum .iki imei de var.internetten araştırdım.turkiye romu olmadığı için diyor.türkiye romunuda bulamadım.arayacağım.teşekkürler

    1. Yükleyip başarılı olduğumuz bir rom bu. Sorgulama yaptığınızda imei numaralarını G355 modeline mi ait çıkıyor yoksa farklı bir modele mi?

     1. Sanırım farklı.hocam size zahmet olmassa turkiye romunun linkini atarmısınız.onu yuklicem.

  1. orijinal rom atamazsınız. LÜTFEN sorularınızı biriktirip tek mesaj altında yazın. Aksi durumda yorumlarınıza cevap verilmeyip hepsi silinecektir.

 7. Hocam ben yazılımı yükledim fakat açılınca samsung yazısında takılı kalıyor. ne yapmam lazım ??? lütfen yardım edin!

   1. 2 tane 25mblık güncelleme indirdim 3. de geliyor gibiydi ama sonra bişe oldu. “sunucu bağlantısı kuruluyor, lütfen bekleyin” yazmaya başladı

   1. yazılımı yükledikten sonra wifi ağına bağlanıp ayarlardan güncelleme yapabilirsiniz. tabi eğer cihaz rootlanmamışsa. makalede bunu belirttik.

 8. hocam telefon download moda girmiyor switchlerin hepsini değiştirdim hepsi sağlam fakat aynı sorun devam ediyor açılış ekranında kitlenip kalıyor bi yardım edersen çok sevinirim
  telefonun modeli g355hq

 9. z3x ten yazılım indirip yükledim cihaz beyaz ekrana dönüyor. bu yazılım ile düzelirmi ustam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir