Samsung G355H Galaxy Core 2 cihazınızı rootlarsanız süper kullanıcı konumuna yükselirsiniz. Bu konum size Android işletim sisteminde değişiklik yapma hakkı tanır. Telefona kurulacak olan Kinguser uygulaması ile diğer uygulamaların erişim izin isteklerini kontrol edebileceksiniz.

Root hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz buradaki konuya göz atabilirsiniz. Root işlemi telefonunuzdan herhangi bir bilgi veya veri silmeyecektir.

İşlem esnasında telefonunuzun kapanmasını engellemek için batarya şarj seviyesini %25‘in üzerinde tutun.

Aşağıdaki dosyayı indirip olduğu gibi hafıza kartın ve hafıza kartını telefona takın.

1: UPDATE-Kinguser-3.4.0.zip

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses açma + home + güç tuşlarına basılı tutarak telefonu açın. Telefon titrediğinde(ekranda samsung yazısı belirdiğinde) güç tuşunu bırakıp diğerlerine basılı tutmaya devam edin. Ekrana Android Robotu geldiğinde tuşları bırakın. Biraz sonra telefon Recovery Mode’a girecektir. Bu ekranda dokunmatik çalışmayacaktır.

Ses kısma tuşu ile apply update from external storage seçeneğinin üstüne gelip güç tuşuna basın. Çıkan dosya listesinden hafıza kartına attığınız UPDATE-Kinguser-3.4.0.zip dosyasını seçip tekrar güç tuşuna basın. Kurulum işlemi başlayacaktır. Finish mesajını gördüğünğüzde geri gelip reboot system now seçeneği ile telefonu yeniden başlatın. Telefon açıldığında menüde Kinguser uygulamasını bulup açın. Uygulama açılırsa root işlemi tamam demektir.

45 thoughts on “Samsung G355H Galaxy Core 2 Root Yapma”
 1. abi şu sondaki fotograf varya ondaki gibi değilde bi grup yazı kırmızı bi sekilde yaziyo bendebu en az 10. denemem olmustur.şimdi yine denedim yine olmadı

  1. lütfen daha önce yazmış olduğunuz mesajın altındaki CEVAPLA seçebeğini kullanarak yorumlarınızı devam ettirin.

   ner yazıyor, onu akatarabilirseniz hatayı anlamış oluruz.

  1. biz sadece H modelinde deneyebildik ancak genelde Q modellerine de olur, denemek lazım tabi, en fazla yazılım çöker yeniden yaızlım yüklersiniz.

 2. Kardesim bu stock romun anlatimi varmi veya nasil yapildigini anlatan resim varmidir bu dosyalari yandex disk e atarmisin abi

 3. ben yaptım ama tuslara basılı tutunca reboot yeri gelmio tlefon acılmıya devam ediyo ve acıo napcam bu cozum lutfen

 4. Merhaba. Root islemi cihazin silinmeyen programlarini silme ve otomatik acilan uygulamalari kapatma disinda bir ise yariyor mu? Ben core 2 telefonumu az once rootladim garanti kapsaminda degil mi artik?

  1. root işlemi işletim sistemine dışarıdan müdahele edebilme imkanı sağlar. evet rootlu cihaz garanti kapsamından çıkar ama yetkili servisler genelde buna pek dikkat etmezler eğer ciddi bir sorun yoksa.

   1. Peki rootlamadan eski android sistemine telefonu sifirlayinca donuluyor mu. Yani rootlu telefon stok haline nasil getirilir

    1. cihazı rootladığınızda sayaç sayar, yani sizin dışarıdan müdahele edemediğiniz sistem hafızası cihazın root edildiğini kaydeder. unroot yapsanız da stock rom yükleseniz de o sayaç cihaza müdahele edildiğini belirten işareti koyar. bunu sıfırlamanın da çeşitli yollar var internette ama riskli ve uğraş gerektiren konular bunlar.

 5. Gm discovery modelinde tüm aşamalrı geçtim finish bölümüne kadar fakat rootlama işlemi başarısız oldu

    1. Bir kaç seferdir belirttiğim gibi o cihaz üzerinde çalışmadık. Mutlaka rootlanır ama cihaz elimizde olmadan yorum yapamıyoruz.

   1. valla bende 4 5 defa tekrar tekrar yaptım olmadı baska bi yerden aynı rootu indirdim direkt oldu

    1. olsaydır veriridim :) sadece üzerinde çalıştığımız cihazların dosyalarını yedekleriz. o yüzden yok maalesef.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir