Samsung G355H Galaxy Core 2 Format Atma

Samsung G355H Galaxy Core 2 modeli cihazınızda uygulamalardan kaynaklı hatalar alıyorsanız veya model, desen kilidi nedeniyle telefonunuzu kullanamıyorsunuz telefonu formatlamanız sorunlarınızı çözecektir.

Format işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgi, veri ve uygulamalarınızı silecektir. Önemli bilgilerinizin yedeğini alın. İşlem esnasında telefonun kapanmasını engellemek için batarya şarj seviyesini %25′in üzerinde tutmaya çalışın.

Telefonunuzu formatlamanın iki yöntemi mevcuttur.  İlk yöntem eğer menüye girebiliyorsanız Ayarlar – Yedekle ve Sıfırla – Fabrika ayarlarına sıfırla yolunu izleyerek uygulayabileceğiniz olan yöntemdir.

İkinci yöntem ise tuş formatı da denilen daha çok emnüye giremediğiniz durumlarda kullanılan yöntemdir. Bu yöntem için telefonunuzu kapalı konumuna getirin.

Telefon kapalıyken ses açma + home + güç tuşlarına basarak telefonu açın. Telefon titrediğinde (ekrana samsung yazısı geldiğinde) güç tuşunu bırakıp diğerlerine basılı tutmaya devam edin.

samsung g355h galaxy core 2 format atmaBiraz sonra ekrana Android robotu gelecektir. Robotu gördüğünüzde diğer tuşları da bırakabilirsiniz. 2-3 saniye sonra ekrana Recovery Mode seçenekleri gelecektir. Ses kısma tuşu ile wipe data factory reset seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basın. Çıkan seçeneklerden yes delete all user data seçeneğinin üstüne gelip yine güç tuşuna basın. Telefonunuz formatlanacaktır. Telefonu yeniden başlatmak için reboot system now seçeneği üzerindeyken güç tuşuna basın.

İlk açılış biraz gecikmeli olabilir. Lütfen telefon açılana kadar bekleyiniz.

Author: Halil Akgül

3 thoughts on “Samsung G355H Galaxy Core 2 Format Atma

  1. Ben g355h cihazıma Türkçe içermiyordu. Yazılım attım. Octopus ve Odin le 3-4 sürüm denedim. Hepsi başarılı bir sekilde kuruldu. Yalnız usb hata ayıklama yapıyorum, gene bilgisayara bağladığımda içi gözüktüğünden root lanmıyor. İmei atacam octopus la Yalnız her zaman attığım root u bu sefer atamadım. içine yükledim kingo.apk yi gene kurulmadı. *#0808# lerle oynadım. Gene olmadı. Yardımcı olabilirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir