Samsung G350E Star 2 Plus Format Atma

Samsung G350E Star 2 Plus akıllı telefonunuzda, donma, kasılma, yavaşlama, uygulama ya da işletim sistemi hataları ile karşılaştığınızda ve ekran kilit desenini unutma-bloke etme gibi nedenlerden dolayı öncelikle formatlamayı denemelisiniz. Format atma telefonunuzu sıfırlayarak, ilk günkü haline döndürür.

İşlem öncesi şarj düzeyinin en az %25 olmasına dikkat edin ve mümkünse veri yedeği alın!

Samsung G350E Star 2 Plus model telefonunuzu formatlamak için 2 farklı yöntem mevcut. Bunlar ilki için menüye erişebiliyor olmanız gerekir; Menü> Ayarlar>  Yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Cihazı sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyin ve onay verin. Onay sonrası telefonunuz sıfırlama işlemi için kapanacak ve temizlenmiş olarak yeniden açılacak.

Diğer yöntem ise telefonun bazı fiziksel tuşlarını kullanarak, donanımdan format seçeneğini uygulamak yani onarım ekranına(Recovery Mode) ulaşmak. Bunun için görseldeki gibi ses açma + home + güç  tuşlarını kullanarak telefonu açın. Ekranda Samsung yazısı göründüğünde Güç tuşuna basmayı bırakıp diğerlerine basmaya devam edin.

Bu işlem sizi Recovery Mode’a ulaştıracaktır.

Samsung-G350E-Star-2-plus

Ses kısma tuşuyla ‘Wipe data/Factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve kilit tuşuyla onaylayın. Yeni ekran teyit amaçlıdır; ses kısma tuşuyla ‘Yes – delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve yine kilit tuşuyla onaylayın. Telefon sıfırlama işlemini yaparak ilk ekrana dönüş yapar.

Son olarak ‘Reboot system now‘ seçeneğini kilit tuşuyla onaylamak cihazın normal olarak yeniden başlamasını sağlar.

İşlem tamam! Artık Samsung G350E Star 2 Plus’ın açılmasını bekleyerek, yeniden kurulum yapabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir