Samsung G350E Star 2 Plus model akıllı telefonunuzda da tıpkı diğer bir çok akıllı telefonda olduğu gibi ekran görüntüsü alabilir, yakaladığınız görüntüyü düzenleme, paylaşma gibi amaçlarla kullanabilirsiniz. Bunun için aşağıda anlatacağımız yöntemleri uygulamanız yeterli.

Ekran görüntüsü alma özelliği, o an ekranda bulunan görüntünün kaydedilerek, galeriye kaydedilmesine ve daha sonra çeşitli amaçlarla kullanılmasını sağlar. Ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü kaydetme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot vb. bir çok farklı şekilde adlandırılan özellik anlık veri kaydetme açısından kolaylık sağlar.

Samsung G350E , Android 4 işletim sistemi kullanan bir model ve ekran görüntüsü alma yöntemi, markanın diğer modelleriyle aynıdır.

Star 2’de ekran görüntüsü almak için kullanılabilecek yöntem  ekran görüntüsü alma özelliği bulunan diğer Samsung modelleri gibi tuş kombinasyonu yapmak. Görselde aktarmaya çalıştığımız gibi görüntüsünü yakalamak istediğiniz ekrandayken Ana Ekran(Home) ve Açma-Kapama(kilit) tuşlarına basıp, kısa bir süre bekleyin.

Samsung-G350E-Star-2-plus

Yöntemleri doğru uyguladığınızda ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görür, bir deklanşör sesi duyarsınız. Ayrıca yukarıdaki bildirim ekranından işleme dair uyarı da alırsınız.

Yakaladığınız görüntüleri telefonunuzun galerisinde bulabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir