Samsung G350E Galaxy Star 2 Plus modeli telefonunuzun çalışmasını engelleyecek yazılımsal sorunları varsa cihaza yeniden yazılım(rom) yüklemeniz gerekir. Bu makalede anlatacağımız yükleme işlemi genel olarak sorunlu cihazları tamir etmek yani yeniden çalışabilir hale getirmek için kullanılıyor. Yazılım 5 parçadan oluşmaktadır. İçinde Türkçe dil paketi mevcuttur.  Sürümü Android 4.4.2 KitKat‘tır.

Yazılım yükleme işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgi,veri ve uygulamalarınızı silecektir. Yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek için batarya şar seviyesini %50‘nin üzerinde tutmaya çalışın. Telefon ve bilgisayarın birbirine başarılı bir şekilde bağlanmasını sağlamak için bilgisayarınızda Kies 3 programının kurulu olması gerekmektedir Bilgisayarınızda Kies 3 yoksa lütfen buradan indirip kurun ve mutlaka bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kiesi açmayın, işlem boyunca Kiesin kapalı olması gerekmektedir.

Önemli Not: Imei onarım işleminden geçmiş bir cihazınız varsa yüklemeden sonra şebeke sorunu yaşayabilirsiniz.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: G350EXXU0ANH2_OXE0ANH1

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana Downloading yazısı gelecektir. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Odin programını açın. Telefonsürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.

g350e yazılım yükleme

Dosya seçimlerini yapın.

PIT: HIGGS2G_EUR_OPEN.pit
BL: BL_G350EXXU0ANH2_2413813_REV01_user_low_ship.tar.md5
AP: AP_G350EXXU0ANH2_2413813_REV01_user_low_ship.tar.md5
CP: CP_G350EXXU0ANH1_2395620_REV01_user_low_ship.tar.md5
CSC: CSC_OXE_G350EOXE0ANH1_2395620_REV01_user_low_ship.tar.md5

Yükleme işlemini başlatmak için Start butonuna tıklayın. Yükleme işlemini program penceresinin sol üst koşesinden takip edebilirsiniz. Setupconnection veya fail hatası alırsanız büyük ihtimalle bağlantı sorunu yazşıyorsunuz demektir. bağlantıları kontrol edip yeniden deneyin. İşlem başarılı bir şekilde bittiğinde RES OK! mesajı ile telefon kendini yeniden başlatın. Telefon açıldığında kendinize göre kişisellendirmeye başlayabilirsiniz.

30 thoughts on “Samsung G350E Galaxy Star 2 Plus Yazılım Yükleme”
  1. duruma göre değişir, cihaz hala download moda girebiliyorsa bağtan başlayıp yazılım yükleyebilirsiniz, download moda girmezse JTAG işleminden geçmesi veya emmc çipinin değişmesi gerekir.

 1. Bu rom boştayken kaç mb ram yiyiyor?.Ben G350EXXU0AOF3 yükledim boştayken 320~340 mb ram yiyiyor en iyi rom ariyorum boştayken 200~210 mb yiyen nereden bulabilirim boyle romlari?

  1. Hangi romun uygulama sayısı azsa o az ram kullanır, Şuan kullandığınız romda da gereksiz kullanmadığınız uygulamaları kaldırırsanız ram kullanımı düşecektir.

   1. Hangi ulkenin romu daha iyi? Sammobile de 2014 2017 yilinda çikmiş romlar var hangisi daha iyi 2014 veya 2017?

    1. Her zaman en güncel romu kullanmanızı öneririz ancak güncel romlarda fazla uygulama olduğu için ram kullanımı yüksektir. Sadece hızlı çalışmasını istiyorsanız eski rom 2014 romunu kurmayı deneybilirsiniz. Biz, varsa Türkiye romunu yoksa Suudi Arabistan romunu tercih ediyoruz.

 2. Samsung galaxy star 2 plus (sm g350e) mobile odinle oricinal rom yuklenilirmi cihaz mobile odini desteklermi?

   1. Kolay gelsin hocam. Bende samsung galaxy star 2 plus telefonum var ona oricinal rom yuklemek istiyorum bilgisayar kullanmadan. Root yapip cihazin kendinden yani “mobile odin pro” apk ile rom yuklenebilinirmi hiç bir bilgisayar kullanmadan? (

  1. Telefonun IMEI numarası orijinal mı? Orjinal değilse şebeke gidebilir, bu durumda Box yardımıyla Patch Certificate işleminin yapılması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir