Samsung G350E Galaxy Star 2 Plus Root Yapma

Root işlemi ile Samsung G350E Galaxy Star 2 Plus (Advance) modeli telefonunuzda yönetici konumuna yükselirsiniz. Yönetici konumu size Android yazılımında değişiklik yapma hakkı tanır. Telefona kurulacak olan Kinguser uygulaması ile diğer uygulamaların erişim izinlerini de kontrol edebilirsiniz.

Root hakkında daha fazla bilgi edinemk isterseniz buradaki konuyu inceleyin. Ayrıca Uninstall ve Link2SD uygulamasını da inceleyebilirsiniz.

Root işlemi telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkaracaktır. Telefonunuzdan herhangi bir bilgi silinmeyecektir ancak her ihtimale karşı önemli bilfilerinizin yedeğini almanızı öneririz. Telefon ve bilgisayarın sağlıklı bir şekilde iletişim kurmaları için bilgisayarınızda Kies 3 programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies 3 yoka lütfen buradan indirip kurun ve mutlaka bilgisayarınızı yeniden başlatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: G350E Root Update

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın. UPDATE-Kinguser-3.4.0.zip dosyasını olduğu gibi hafıza kartına atıp hafıza kartını telefona takın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana Downloading yazısı gelecektir. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefon download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.Odin programını açın. Telefonsürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.

samsung g350 e root

PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz recovery.tar.md5 dosyasını seçin ve yükleme işlemini başlatmak için Start butonuna tıklayın. Kısa bir yüklemeden sonra RES OK! mesjını göreceksiniz. Telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında telefonu geri kapatın.


Telefon kapalıyken ses açma + home + güç tuşlarına basarak telefonu açın. Ekrana Samsung logosu geldiğinde güç tuşunu bırakıp diğer iki tuşa basmaya devam edin. Biraz sonra telefon CWM modunda açılacaktır. Bu ekranda hem ses tuşları yardımıyla hem de dokunmatik yardımıyla işlem yapabilirsiniz. Yapacağınız işlemler sırasıyla şöyle olacaktır.

1: Install zip from sdcard

2: choose zip from sdcard


3: UPDATE-Kinguser-3.4.0.zip

4:  Yes install UPDATE-Kinguser-3.4.0.zip

4. aşamadan sonra telefon kısa bir yükleme yapacak. Telefon  kendini yeniden başlatmazsa siz geri tuşu ile en başa gelip reboot system now ile telefonu yeniden başlatın. Telefon açıldığında menüde Kinguser uygulamasını göreceksiniz. Uygulamayı açın, güncelleme isterse güncellemesini yapın. İşlem tamamdır.

Author: Halil Akgül

9 thoughts on “Samsung G350E Galaxy Star 2 Plus Root Yapma

 1. install zip from sdcard girdim

  choose zip from sdcard girmiyor alt taraf ta e:can t mount /sdcard/
  diye bir yazı çıkıyor

 2. iyi günler dediklerinizi aynen yaptım fakat cwm modda açınca
  1. install zip from sdcard ve
  2.choose zip from sdcard seçenekleri yerine sadece
  Apply update from extranal storge vardı bende ona girip yuklemeyi yaptım fakat yükleme başarılı olmadı (kinguser) uygulaması gelmedi sebebi ne olabilir acaba cevaplarsanız sevinnirim teşekkürler..

  1. cwm yüklenmemiş. odinde auto reboot seçeneğini kaldırıp yükleyin RES OK yazmasına rağmen telefon yeniden başlamayacak, kabloyu çıkarıp o şekilde recovery moda girmeye çalışın.

   1. cevap için teşekkürler.. dediğinizi yaptım Fakat sorunum yine düzelmedi :( her yuklemede su hatayı alıyorum ‘signature verification failed’ ayrıca şuda varki kies cihazın desteklenmediğini söylüyor fakat odin cihazı görüyo bunla ilgili bir sıkıntı olabilirmi başka bir çözüm önerebilirseniz sevinirim teşekkürler..

     1. ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim sonunda yaptım :) kinguser uyygulamasıda geldi. başka bir siteden recovery.tar.md5 indirip onu deniyeyim dedim bu sefer oldu aynı sıkınttıyı çeken arkadaşlar var ise bu dosyayı yenilesinler olacağına inanıyorum.. tekrardan teşekkürler.. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir