Samsung G313 Galaxy Ace 4, Android 4.4.2 versiyonlu işletim sistemiyle gelen bir akıllı telefon. Dönem dönem yayınlanacak olan güncellemeleri yapabilmeniz için bir kaç yol mevcut. Bunlar 2 tanesini makalemizde bulabilirsiniz.

Yazılım güncellemeleri işletim sistemi versiyonuna etki edebildiği gibi zaman zaman açıkları-hataları kapamaya yönelik ve güncel özelliklerin eklenmesine olanak tanımak amacıyla da yayınlanabilir. Yazılım güncellemelerini yapmak oldukça basit!

UYARI: Yazılım güncelleme işlemlerinde genelde veri kaybı yaşanmaz ancak yine de her türlü aksiliğe karşı veri yedeği almanızı ve telefonu iyice şarj etmenizi tavsiye ediyoruz!

Ace 4 modelinde yazılım güncellemesini tıpkı diğer Samsung akıllı telefonları gibi ister masaüstü programı olan Kies 3 üzerinden isterseniz de telefon menüsünü kullanarak sunucuya bağlanıp yapabilirsiniz.

Kies 3 üzerinden güncelleme yapabilmek için öncelikle bilgisayarınızda yoksa Kies 3’ü indirin ve kurun.

Daha sonra veri kablosuyla cihazı bilgisayara bağlayın ve programı açın. Program telefonu bulduktan sonra yazılım güncellemelerini otomatik olarak arayıp bilgisini verecektir. Aksi halde program üzerinden manuel aratma yapıp da güncelleme aratabilirsiniz.

Diğer yöntem ise telefonunuzun menüsünü kullanmak.

Menü> Ayarlar> Sistem> Cihaz hakkında> Yazılım güncelleştirme> Güncelle yörüngesini izleyin ve internet bağlantısı açık şekilde güncellemeleri aratın.

Telefon güncellemeleri bulduğunda bilgisini verecektir. İndirmeye ve kurmaya onay verdiğiniz taktirde telefon güncelleme işlemi için kapanarak, otomatik olarak yeniden başlar.

Eğer yazılımı güncellerseniz veya telefonunuz güncelse ‘En yeni güncellemeler zaten yüklü‘ şeklinde bir uyarı alırsınız.

Samsung SM-G313HY Galaxy Ace 4 modeline Odin ile yazılım yüklemek için lütfen buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir