Samsung G313 Galaxy Ace 4 akıllı telefonunuzdaki interneti başka cihazlarla paylaşabilmeniz mümkün! Bunun için aşağıdaki yöntemi kullanarak size en uygun seçeneği seçmelisiniz.

Bilindiği üzere cep telefonların eskilerden beri internet paylaşımı için modem olarak kullanılıyordu. Ancak akıllı telefonların gelişimiyle birlikte seçenekler de artmış durumda. Android 4.4.2 versiyonlu işletim sistemini kullanan Ace 4 modelinde tıpkı aynı işletim sisteminin kullanan diğer modeller gibi 3 farklı internet paylaşım seçeneği mevcut.

Galaxy Ace 4 modelinde internet paylaşımı yapabilmek için öncelikle Menü> Ayarlar> Kablosuz ve Ağlar> İnternet paylaşımı ve M.. yörüngesini izleyerek, paylaşım menüsüne ulaşmalısınız.

İlgili yörüngeyi izleyip, doğru bölüme ulaştığınızda size sunulan 3 seçeneği de göreceksiniz. Burada yapmanız gereken sadece karşı tarafın da imkanları doğrultusunda bir seçim yapmak. Size sunulan 3 seçenek ise şu şekilde;

Mobil erişim noktası: Cihazdaki mobil interneti kablosuz özelliğ ile başka cihazlarla paylaşır. Yani telefonunuz bu aşamada kablosuz modem görevi görür. Telefonunuza bir isim ve ağa şifre belirleyerek paylaşımda bulunabilirsiniz.

USB bağlanıyor: Bu seçenek daha çok bilgisayarlarla internet paylaşımı durumlarında kullanır. Telefonunuzu bir data kablosu bağladıktan sonra ilgili seçeneği açın ve paylaşıma başlayın.

Bluetooth bağlantısı: Son seçenekle ise telefonunuzun Bluetooth özelliğiyle internet paylaşımı yapabilirsiniz. Bunun için yine telefonunuzla oluşturduğunuz ağa bir isim ve şifre koymalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir