Samsung G313 Galaxy Ace 4 Format Atma

Samsung G313 Galaxy Ace 4 telefonunuzda yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlar baş göstermeye başladığında ya da telefonunuz ekran desen kilidi sıkıntıları verdiğinde ilk olarak format atmayı denemelisiniz. Format atma işlemi telefonu fabrika ayarlarına döndürerek, temizlenmesini sağlar.

İşlem öncesi mümkünse verilerinizin yedeği alın ve telefonun şarj yüzdesinin en az %25 olmasına dikkat edin.

Galaxy Ace 4, Android 4 işletim sistemi kullanan bir model ve format atma yöntemleri, Samsung’un aynı işletim sistemini kullanan modelleriyle aynıdır.

Samsung G313 modeline 2 farklı şekilde format atabilirsiniz. İlk yöntem için menüye erişebiliyor olmanız gerekir; Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Telefonu sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyin ve onay verin.

Diğer yöntem ise ekran desen kilidi unutulan-bloke edilen, sürekli açılma ya da uygulama hatası veren ve menüye erişimde zorluk çıkaran telefonlar için en etkili yöntem olan donanımdan sıfırlama seçeneğidir. Bunun için telefonun bazı fiziksel tuşlarını kullanmalısınız.

Telefonu kapatın ve ses açma, ana ekran(home) ile açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonu açın.

Tuş Kombinasyonu: Ses Açma Tuşu + Ana Ekran Tuşu(Home) + Açma-Kapama(Kilit) Tuşu
g313-ace-4-hard-format-atma

Telefon açılıp, marka-model bilgisini gösterdiğinde açma-kapama tuşunu bırakara, diğerlerine basmaya devam edin.

Bir süre sonra telefon onarım ekranına(Recovery Mode) geçecektir. Burada dokunmatik çalışmaz!

Ses kısma tuşuyla ‘Wipe data / Factory Reset‘ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama tuşuyla onaylayın.

Yeni gelecek ekran teyit amaçlıdır; yine ses kısma tuşuyla ‘Yes – delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve yine açma-kapama tuşuyla onay verin.

Telefon sıfırlama işlemini yapacak ve ilk ekrana dönecektir. Bu aşamada aynı mantıkla ‘Wipe cache partition‘ seçeneğini de onaylamanız, telefonun gereksiz ön belleğinin de temizlenmesini sağlar.

Son olarak ‘Reboot system now‘ seçeneğini açma-kapama tuşuyla onaylamak telefonu normal olarak yeniden başlatacaktır.

İşlem tamam! Artık kurulumu yaparak telefonunuzu yeniden kişiselleştirebilirsiniz.

 

Author: Tayfun Sağır

7 thoughts on “Samsung G313 Galaxy Ace 4 Format Atma

  1. g313HY cihazı rootlamıştım. ve bir kaç ay sonra system/build.prop dosyasında değişiklik yaptım. telefon acılırken samsung yazısında kalıyor yukarıdakileri de yaptım, odin ile download modu da denedim pc görmedi

  2. selam arkadaşım ben ace4 türkcellden aldım yani tel türcellin verdiği telefon ben orjinal yapmak istiyorum nasıl orjinal yazılım yükleyebirim

    1. içindeki yzılım orjinal zaten. samsung bu cihazı turkcell satsın diye üretti dolayısıyla turkcellin uygulamaları var içinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.