Samsung G313 Galaxy Ace 4 telefonunuzun ekranındaki görüntüyü yakalayarak, galeriye kaydetmeniz mümkün. Bunun için aşağıdaki yöntemi uygulayarak, telefonunuzun bazı fiziksel tuşlarını kullanmanız gerekir.

Ekran görüntüsü alma özelliği, o an akıllı telefonun ekranında bulunan görüntünün kaydedilerek, galeriye eklenmesine ya da daha sonra düzenleme, paylaşımda bulunma gibi amaçlarla kullanılmasına imkan tanır ve ekran görüntüsü yakalama, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü kaydetme, screenshot vb. şekillerde adlandırılabilir.

Galaxy Ace 4, Android 4 işletim sistemi kullanan bir model ve ekran görüntüsü alma yöntemi, aynı işletim sistemini kullanan Samsung modelleriyle aynıdır.

Tuş Kombinasyonu: Ana Ekran Tuşu(Home) + Açma-Kapama(Kilit Tuşu)
ace-4-ekran-goruntusu-alma-

Ace 4 modelinde ekran görüntüsü alabilmek için ana ekran(orta tuş) ve açma-kapama tuşlarına aynı anda basarak, kısa bir süre bekleyin.

İşlemi doğru gerçekleştirdiğinizde ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareket görerek, bir deklanşör sesi duyarsınız. Ayrıca yukarıdaki akıllı bildirim ekranında, işleme dair uyarı da alırsınız.

Yakaladığınız görüntüyü galerideki ‘ekran görüntüleri‘ bölümünde bulabilirsiniz.

One thought on “Samsung G313 Galaxy Ace 4 Ekran Görüntüsü Alma”
  1. Tamam tamam oluyor ama iki tuşa da mutlaka aynı anda basmanız lazım yoksa olmuyor :D Yani önce birine basıyım sonra diğerine basıyım aynı anda basılmış olur demeyin olmuyor öyle. Kesinlikle aynı anda olacak ikiside. 2 sn basılı tut öyle çekiyor. :)) Diğer yorumumu silebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir