Samsung G313 Galaxy Ace 4 telefonunuza yazılım yüklemek isterseniz öncelikle telefonu yazılım yükleme modu olan Download Mode’a almalısınız. Bunun için aşağıdaki anlatacağımız yöntemi kullanarak telefonun bazı fiziksel tuşlarını kullanmalısınız.

Donwload Mode, Samsung marka akıllı telefonlar için kullanılan yardımcı bir moddur ve özellikle Odin programı ile yapılacak yüklemeler öncesi kullanılır. Telefon download moda alındığında kendini yazzılım yüklemesine hazır hale getirir.

Galaxy Ace 4, Android 4 işletim sistemi kullanan bir model ve Download moda alma yöntemi aynı işletim sistemini kullanan Samsung modelleriyle aynıdır.

Samsung G313 modelini download moda almak için öncelikle telefonu kapatmanız gerekir. Telefonu kapatın ve kısa bir süre bekledikten sonra ses kısma, ana ekran(home) ve açma-kapama tuşlarına birlikte basarak telefonu açın.

Tuş Kombinasyonu: Ses Kısma Tuşu + Ana Ekran Tuşu(Home) + Açma-Kapama(Kilit) Tuşu
g313-ace-4-download-mode

Tuş kombinasyonunu doğru yaptığınız taktirde içinde ünlem işareti olan bir uyarı levhasının bulunduğu farklı bir ekranda açılır. Burası download moda geçiş için teyit amacı taşır.

İlgili ekranda ses kısma tuşuna bir kez basmak sizi Download Moda ulaştırır. Ses kısma tuşuna bir kez basmak ise işlemi iptal ederek, telefonu normal bir şekilde yeniden başlatır.

Ses kısma tuşuna bir kez basın ve Download moda ulaşın.

Download moda alınmış bir telefonu Download moddan çıkarmak için bataryasını çıkarmanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir