Samsung G313 Galaxy Ace 4 DNS Değiştirme

Samsung G313 Galaxy Ace 4 akıllı telefonunuzda da tıpkı diğer bir çok akıllı telefonda olduğu gibi DNS değişikliği yaparak, erişiminde sıkıntı çektiğiniz sitelere girmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yöntemi uygulamanız yeterli olacak.

DNS değişikliği erişimi engellenmiş sitelere giriş yapmayı kolaylaştırırken aynı zaman internet hızınıza da katkıda bulabilir.

Operatörler tarafından sağlanan mobil internet üzerinden DNS değişikliği sağlayamazsınız. Bunun için uygulama marketinde çeşitli uygulamalar var. Ancak cihazın kablosuz özelliği üzerinden DNS değişikliği yapabilmeniz mümkün.

Galaxy Ace 4 modelinde DNS değişikliği için öncelikle Menü> Ayarlar> Kablosuz ve Ağlar> Wi-Fi yörüngesini izleyin ve özelliği aktif hale getirirek bir ağa bağlanın.

Daha sonra görsellerde de anlatmaya çalıştığımız gibi bağlandığınızın ağın adına parmağınız basılı tutun ve ‘Ağı Değiştir‘ seçeneğine dokunun.

Açılacak yeni menüde ‘Gelişmiş seçenekleri göster‘ sekmesine onay işareti verip, menünün uzamasını sağlamalısınız.

Menü uzadığında belirecek bölümlerden IP Ayarları kısmındaki DHCP olan bölümü Statik olarak değiştirmek sizi DNS ayarlarıyla ilgili asıl bölüme ulaştırır.

Son aşamada DNS 1 ve DNS 2 bölümlerine yeni DNS numaralarını girerek, ‘Kaydet‘ seçeneğini tıklayın.

Yaptığınız değişiklikleri geçerli kılmak için Wi-fi özelliğini kapatın ve tekrar açın.

İşlem tamam!


Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir