Samsung E700 Galaxy E7 Format Atma

Samsung E700 Galaxy E7 telefonunuzu yazılımsal olduğunu düşündüğünüz herhangi bir problem ya da ekran kilit desenini unutma-bloke etme gibi nedenlerle formatlamak isterseniz, bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Format atma işlemi, donma, kasılma, ağırlaşma, uygulama ya da işletim sistemi hataları ile ekran kilit desenini unutma-bloke etme gibi durumlarda ilk denenmesi gereken yoldur. Ancak bu işlem telefona sonradan yüklenen tüm verileri sileceğinden öncesinde mümkünse veri yedeği alınmalı ve şarj düzeyinin en az %25 olmasına dikkat edilmeli.

Galaxy E7’ye format atabilmek için 2 farklı yol mevcut. Bunlardan ilki için menüye ulaşabiliyor olmanız gerekir; Menü> Ayarlar> Kullanıcı ve yedek> Yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Cihazı sıfırla> Tümünü sil yörüngesini izlemeli ve onay vermelisiniz.

Diğer yöntem ise menüye erişimde zorluk çıkaran telefonlar için en etkili yol olan donanımdan format seçeneğidir. Bunun için telefonun bazı fiziksel tuşlarını kullanarak telefonun kurtarma moduna(Recovery mode) ulaşmalısınız. Bu sebeple aşağıdaki adımları eksiksiz ve doğru bir şekilde geçmelisiniz.

Telefonu kapatın ve görseldeki gibi ses açma, ana ekran ile kilit tuşlarına birlikte basarak telefonu açın.

Samsung yazısı geldiğinde kilit tuşunu bırakarak, diğerlerine basmaya devam edin.

Yapılması Gereken Tuş Kombinasyonu: Ses Açma Tuşu + Ana Ekran Tuşu + Kilit Tuşu
samsung-e700-galaxy-e7-hard-format-atma

Bir süre sonra telefon kurtarma moduna ulaşacaktır ki burada dokunmatik çalışmaz.

Aşağı-yukarı gidebilmek için ses tuşlarını, onay için ise kilit tuşunu kullanmalısınız.


Ses kısma tuşuyla ‘wipe data/factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve kilit tuşuyla onaylayın.

Yeni ekran teyit amaçlıdır; yine ses kısma tuşuyla ‘Yes — delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve yine kilit tuşuyla onaylayın.

Telefon sıfırlama işlemini yaparak, ilk ekran geri döner. Bu aşamada aynı mantıkla’wipe cache partition‘ seçeneğini de onaylamak telefonun gereksiz ön belliğini de temizleyecektir.


Son olarak ilk sıradaki ‘reboot system now‘ seçeneğini kilit tuşuyla onaylayarak, telefonu temizlenmiş olarak yeniden başlamasını sağlayın.

İşlem tamam! Artık kurulum yapılarak, Galaxy E7 yeniden kişiselleştirilebilir.

Author: Tayfun Sağır

8 thoughts on “Samsung E700 Galaxy E7 Format Atma

  1. Benim en7 2016 Samsung telefonunda YouTube’den ve müzik dinlerken cızırtı geliyor.format atsamda,fabrika ayarlarına sıfırlasamda yine aynı sorun devam ediyor.Geri iade veya başka telefonla değişim talep edeceğim.

    1. Sevinç Hanım merhaba. Telefonu ne zaman aldınız bilemiyoruz ama ilk arızada iade ya da değişim mümkün olmayabilir. Basit bir arıza, yetkili servis kısa sürede onarıp size sağlıklı şekilde teslim edecektir.

      1. 2 gün olmadı alalı.vodafone hattının üzerine 2.300 tl.ye başa geldi 24 ay taahhütleri.Her ay 80-90 tl.cihaz parası ödeyecem.Daha kullanmadan yeni telefonun tamire gitmesinden hoşlanmazhoşlanmam.Sonra cihaz geldiğinde ekranda leke ve tozlar oluyor.Sonrada 2-ci el satmak zorunda kalıyorum.Bu kadar paraya yazık günah.Samsung cihazları toplansın artık.Çöp gibi oldu her yer artık.

        1. Daha 2 gün olduysa zaman kaybetmeden aldığınız yerle irtibata geçin tabi. En azından ambalaj korunmuşsa birebir değişim yapabilirler. Burada kritik nokta zamandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir