Samsung E700 Galaxy E7 akıllı telefonunuzda da tıpkı diğer bir çok akıllı cihazda olduğu gibi ekran görüntüsü alabilir, bu görüntüyü düzenleme, paylaşma gibi amaçlarla kullanabilirsiniz. Bunun için telefonun bazı fiziksel tuşlarından yararlanarak, aşağıda anlatacağımız yöntemi doğru uygulayıp, basit bir tuş kombinasyonu yapmalısınız.

Ekran görüntüsü alma özelliği, telefonun o an ekranında bulunan görüntünün kaydedilerek, galeriye eklenmesine ve daha üzerinde düzenleme yapılmasına ya da paylaşılmasına imkan tanır. Ekran görüntüsü yakalama, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü kaydetme, screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılan bu özellik, Galaxy E7’de dahili olarak yer alır.

Galaxy E7‘de ekran görüntüsü alabilmek için 2 farklı yol bulunur. Bunlardan ilki tıpkı diğer Android işletim sistemli Samsung modellerinde olduğu gibi ana ekran ve kilit tuşlarına birlikte basarak, kısa bir süre beklemek şeklinde.

Yapılması Gereken Tuş Kombinasyonu: Ana Ekran Tuşu + Kilit Tuşu

Kullanılabilecek diğer bir yol ise telefonun hareket özelliğinden faydalanmak. Bunun için telefonun hareket özelliği Ayarlar> Hareketler ve İşaretler yörüngesini izleyip, ‘Ekranı yakalamak için elinizin kenarı ile kaydırın‘ seçeneğinin aktif olduğundan emin olmalısınız.samsung-e700-galaxy-e7-ekran-goruntusu-almaYöntemi doğru bir şekilde uyguladığınızda ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görerek, bir deklanşör sesi duyarsınız. Aynı zamanda yukarıdaki akıllı bildirim ekranında işleme dair bilgilendirme de alırsınız.

Yakaladığınız görüntüyü telefonun galerisindeki ‘Screenshots‘ albümünde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir