Samsung SGH – E251 telefonunu herhangi bir nedenden dolayı formatlamak zorunda kalırsanız bunu aşağıda yöntem sayesinde yapabilirsiniz. Formatlama işlemine başlamadan önce lütfen bilgilerinizin yedeğini alın ve batarya şarj seviyesinin %50′nin üstünde olmasını sağlayın.

E250 telefonunuzu formatlamaya başlamadan önce isterseniz sim kartınızı ve hafıza kartınızı çıkarabilirsiniz. İşleme hazırsanız telefonunuzu açın  *2767*3855# kodunu girin ve bekleyin. Telefon biraz sonra kendini resetleyecektir. Resetlemeden sonra telefonunuz formatlanmış, içindeki tüm bilgiler silinmiş olacaktır. Formatlamadan sonra gizlilik kodunu 00000000 olacaktır. (8 tane sıfır)

samsung E251

 

* Bu yöntem telefonunuzun güvenlik kodunu unuttuğunuz durumlarda da işe yarar. Sıfırlama işlemi sonrası güvenlik kodunuz Samsung’un orjinal güvenlik kodu olan 00000000′a yani sekiz tane sıfıra döner. Fakat sim kilidi için aynı durum söz konusu olmadığından sim kilit kodunuzu unutursanız telefonunuzu bir teknik servise götürmeniz gerekecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir