Samsung E250 telefonunuzun seri numarası yani imei numarası herhangi bi nedenden dolayı bozulduysa Z3X box yardımı ile bunu tamir etmeniz mümkün. Z3X Box bir  Samsung box’ıdır. Diğer samsung boxları ile de bu işlemi yapabilirsiniz. Bizim elimizde Z3X box olduğu için onunla nasıl yapıldığını anlatacağız.

Samsung 2G Tool programını açın. Model olarak E250 modelini seçin. Z3X box com port seçimini yapın. D800 kablosunu kutuya bağlayın.  Telefonun bataryasını çıkarın ve telefonu kabloya bağlayın. IMEI kutucuğuna telefonun orjinal seri numarasını yani imei’sini yazın. Custom butonuna basın. İşlem penceresinde Please connect phone mesajını görünce telefonun bataryasını takın. Otomatik olarak işleme başlayacaktır. Başlamazsa açma kapama tuşuna 3 saniye basılı tutun. Bu da işe yaramazsa lütfen bataryayı çıkarıp tekrar takın. İşlem bittiğinde telefonunuzun orjinal seri numarası telefona yazılacaktır.

samsung e250 imei onarım repair

Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca  iletişim araçlarının seri (imei) numaralarını değiştirmek suçtur. Lütfen işlem yaparken telefonun orjinal seri numarasını kullanın.

6 thoughts on “Samsung E250 Z3X Box İmei Onarımı – Imei Repair”
 1. Yine faydalı bir konu teşekkürler ancak yine eksik bilgi…

  D800 kablosu derken D800 Combo kablosu mu yoksa D800 Ethernet kablosunu mu BOX a bağlaycağız ?

  1. :) algılama biçimimiz biraz farklı sanırım.
   D800 ve d800 combo kablomuz var. Biz makalede d800 kablosunu kullanın demişiz. Yani d800 combo olanını değil demişiz. D800 combo kullanın demiş olsaydık. D800 combo kablosunu kullanın derdik dimi?

 2. dolum sırasında BATARYAYI YARIDA TAKMAMMI GEREK ???? EKSİKLİK NERDE ANLAMADIM KUTUYA TELEFON SOKETİNİ TAKIYORUM HERŞEY YERİNDE FAKAT HİÇBİRŞEY OLMUYOR SANIRIM BU BOXSA ALIŞMAK ZAMAN ALICAK YARDIM LÜTVEN

  1. Elimizde cihaz olmadığından video atabilme şansımız şu an yok maalesef. İşleme bataryasız başlayıp, ilgili bölüm belirdiğinde bataryayı takmalısınız. Makaleyi doğru okuyun lütfen.

 3. BEN DAHA YENİYİM AMA SORUNUM COM127 DEYİL BAŞKA BİR RAKAM ÇIKIYOR EKSİK BİRŞEYLER YAPTIĞIMI BİLİYORUM EKSİK OLAN NEDİR HARFİYEN YAPIYORUM HERŞEYİ YARDIM

  1. Bölümün aktifleşmesi, seçilebilir olması yeterlidir. Diğer aşamalarda problem yoksa işlemi tamamlamayı demeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir