Samsung E2330B Z3X Box Imei Repair – İmei Onarımı

Z3X Box ile seri numarası (imei numarası) bozulmuş, 0000 olmuş olan Samsung E2330B model telefonlarını onarabilirsiniz. Z3X box bir Samsung onarım boxıdır. Piyasada başka program kutuları da mevcut ancak bizim elimizde Z3x olduğundan bu onarım işini onunla nasıl yaptığımızı anlatacağız.

İşlem esnasında telefonun kapanmasını engellemek için yeterli seviyede şarjı olan bir batarya kullanın.

Samsung 2G Tool programını açın. Model olarak E2330 modelini seçin. Com port ayarlarınızı yapın. IMEI kutucuğuna telefonun seri numarasını yazın.  Serial Number kutucuğuna RR38733245M kodunu yazın.

samsung e2330b z3x box imei repair

Bu işlem için normal USB kablosu kullanacağız. Usb kablosunu bilgisayara bağlayın. Telefonu kapatın. Batarya takılı ama kapalı olsun.

Repair bölümünde yer alan OTP Repair butonuna tıklayın ve telefonun yıldız(*) tuşu basılıyken usb kablosunu telefona bağlayın. Telefon b ağlandığında işlem başlayacaktır. Repir Otp Ok mesajını aldığınızda işlem tamam demektir.

Not: İletişim araçlarının seri numaralarını değiştirmek suçtur. Lütfen telefonun kendi orjinal seri numarasını kullanın.

Author: Halil Akgül

9 thoughts on “Samsung E2330B Z3X Box Imei Repair – İmei Onarımı

  1. Güncelleme derken samsung tool u güncelleyecez sandım ve tool da guncelleme update secenegi göremedim. olmayacak galiba bizim iş :)

    1. Makalede güncelleştirme ile ilgili bir bilgi yok zaten. Bu modele güncelleme gelmeyeceği için telefon menüsünde de güncelleştirme seçeneği yoktur.

    1. şu an açtığımda bende aktif gözüküyor, samsung tool güncel değilse güncelleyin. buna rağmen sorun devam ediyorsa bilgisayarınızla ilgili bir problem olabilir.

  2. ustam otp repair secenegi aktif degil. yani o butan tıklanmıyor. nedendir yardımcı olurmusunuz

      1. Doğru model derken hangi konuda. com portu diyorsanız hangısını secersem seceyım tıklanmıyor olmuyor. cok ugrastım o secenek aktıf degil butona tıklanmıyor. solundaki custom butonu aktif yada altındaki user code secenegi. kendisi degil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir