Samsung E1205 Format Atma

Samsung E1205 telefonunuzu yazılımsal olduğunu düşündüğünüz problemlerden ötürü ya da içindeki veri ve ayarları tek seferde sıfırlamak için formatlamak isterseniz bunu aşağıda anlattığımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Formatlama-sıfırlama işlemi donma, ağırlaşma, kasılma, hafıza hataları gibi bir çok sorunun önüne geçebilmek için denenmesi gereken ilk seçenektir ve oldukça basittir. Ayrıca E1205 modellerinde rastlanan karşıdan ses gelmemesi sorunu da formatlama işlemi sonrası ortadan kalkar.

E1205 standart işletim sistemi kullanan bir telefon ve format işlemi için menüye erişebiliyor olmanız gerekir!

Format işlemi için iki farklı yöntemden istediğinizi kullanabilirsiniz. E1205, E1200’ın radyolu versiyonudur ve formatlama yöntemleri aynıdır.

İlk yöntem Menü> Ayarlar> Sıfırla> Hepsi yörüngesini izlemek ve onay vermek. Eğer sadece bazı bölümlerle ilgili ayar sıfırlaması yapmak istiyorsanız, ‘Sıfırla’ bölümüne ulaştığınızda ilgili bölümlere tik atarak sıfırlama işlemi yapabilirsiniz.

Samsung-E1205-hard-reset-format-atma

 

Diğer yöntem ise Samsung sıfırlama kodu(hard format) olan *2767*3855# tuşlamasını yapmak. Arama-tuşlama ekranına kodu girdiğinizde telefon sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenmiş bir şekilde yeniden başlar. Bu işlem cihaza konulmuş kodların sıfırlanmasını da sağlar.

Güvenlik kodu isteyen ve güvenlik kodunu bilmediğiniz bir E1205′e format atmanız mümkün olmaz! Yukarıda da anlattığımız gibi menüye erişim şarttır. Güvenlik koduyla ilgili bir probleminiz varsa, bir teknik servise başvurarak kırılmasını isteyin. Güvenlik kodu kırdırma işlemi aynı zamanda telefonun sıfırlanmasını da sağlar.

Author: Tayfun Sağır

12 thoughts on “Samsung E1205 Format Atma

    1. bahsettiğiniz telefon akıllı bir telefon değilse kapalıyken format atamayabilirsiniz. telefon modelini belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

      1. abiler bende samsung gt1205y var telefon kilidini unuttum nasıl acabilirim telefon acılırken telefon kilidi istiyo denedim olmuyor ne yapa bilirim lütfen

  1. Her şarja takıp çıkardıktan sonra arama yapınca karşıya ses gitmiyor, oradan ses gelmiyor. Her seferinde format atıp ayarları baştan yapmak zorunda kalıyoruz. Allah cezanı versin Samsung. 2015 yılında yaptığın telefona bak.

  2. Sayın admin elimde bir tane e1205t modeli telefon var. Z3X ile format attım, olmadı ekran değiştirdim ama sürekli donma yapıyor. Telefon açıldıktan 15-30 saniye sonra donuyor. Neden bu sorunu veriyor yardımcı olabilir misiniz lütfen. Şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir