Samsung E1200I Z3X Box Yazılım Yükleme

Z3X Box yardımıyla Samsung E1200i telefonunuz için imei onarımı yapabilirsiniz. Bu makaleyi okuyan teknik servisçi olmayan arkadaşlar için, Z3X Box’ın bir program kutusu olduğunu belirtelim. Bu işlem için Z3X Box veya diğer Samsung box’ı olan bir teknik servise gitmeniz gerekecek.

Samsung Tool yardımıyla da telefonlarınıza yazılım yükleyebilirsiniz. Samsung Tool programını açın.

Biz Samsung Tool v20.5 ile yazılım yükleme işlemini gerçekleştirdik. Öncelikle şu dosyayı indiriniz:
 E1200IXXNA3_IDBTNA2

Bu dosyanın içerisinde Türkçe dil seçeneği de var fakat yükleme sonrası telefonunuz Almanca şeklinde çıkacak. Menüye basıp telefon kısmında ilk sırada yer alan seçeneğe giriş yapın. English seçeneğini seçin. Telefonunuz Türkçe olacaktır. Şimdi gelelim yazılımı yükleme işlemine:

e1200i-yazilim-yukleme,

Presets kısmında choose zip file seçeneğini seçip indirdiğimiz zip dosyasını tıklıyoruz. Direk dosyalar alt kısma yükleniyor. Sonrasında telefonumuzu USB kablo ile bağlıyoruz bilgisayara. Write NV kısmını da işaretliyoruz. Telefon kapalı olacak ve batarya takılı olacaktır. Flash tuşuna basınız. Telefonunuz OK tuşuna basılı tutarken kabloyu telefonunuza bağlayın. Bilgisayar telefonunuzu gördüğü an işleme başlayacaktır. Yaklaşık 2 dakikalık işlem sonrası başarılı bir şekilde bitecektir. Bataryayı çıkartıp yeniden takın ve telefonu başlatın.

Hakan KARA

Author: Halil Akgül

33 thoughts on “Samsung E1200I Z3X Box Yazılım Yükleme

 1. bir türlü tr olmadı ingilizceyi de seçiyorum ototmatik te diyorum ama hep ingilizce sıkıntı ne olabilir

     1. yazılım alıyor z3x cihazı görüyor boot ps csc erasing flaş ok done mesajı veriyor ancak yazılımyiyor cihazdaki tüm görsellerde değişiyor ama gel görki tr yok

     2. zaten yazılımı yemese flaşta 4 dil seçeneği var pcc ta ingilizce ve otomatik var buda yazılımı yediğini göstermezmifalşh yüklendiğinde 4 dil çıkıyor ama tr yok pac ta ingilizce ve ototmatik çıkıyor ikisindede tr yok

      1. bu cihazın türkçe yaızlımı yok zaten normalde, çeviri yapılmış o da tam değil, ingilizceyi seçince türkçe oluyordu. ama sizin cihazda neden olmadı bir fikrim yok açıkçası.

 2. FLASH INSTRUCTIONS:
  1. Choose correct flash file(s).
  2. Choose flash option if needed:
  -‘Re-write NV’ – Warning! This option will erase all calibration data!
  -‘Single file firmware’ – if you have *.pac firmware
  3. Press ‘Flash’ button.
  4. Connect phone in flash mode (Press ‘OK’ button (Centre of navigation buttons module) and connect USB cable).

  Operation: Flash
  Selected model: GT-E1200I
  Software version: 27.7

  Waiting phone… not found

  telefonu bulmuyo hocam

  1. telefonu flash modunda bağlamanız gerekiyor. Ok tuşuna basılı tutarken kabloyu telefona takın denilmiş. bağlantı tipini değiştirmişler yani.

 3. Write nv işaretlemeden attım dil sorunu ve şebeke sorunu yok teşekkür ederim elinize sağlık

    1. Hocam sıkıntı yapma yazılımı Z3X samsung tool pro ile yaptıysan backup kısmından write nv tıkla seni yazılım attıhın tarihlerin olduğu bir klasöre yönlendirecek yani nv file zaten kayıt ediliyor yazılım sırasında o dosyayı cihaza yazıyorsun şebeke geliyor gelmezse burdan iletişim kuralım şimdiden teşekkürler kolay gelsin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir