Samsung E1200I Z3X Box İmei Onarımı – Imei Repair

Samsung E1200i telefonunuzun seri numarası yani imei numarası herhangi bir nedenden dolayı bozulduysa Z3X box yardımı ile bunu tamir etmeniz mümkün. Z3X Box bir Samsung box’ıdır. Bizim elimizde Z3X box’un v20.5 versiyonu olduğu için onunla nasıl yapıldığını sizlere anlatacağız.

Samsung Tool programını açın. Model olarak E1200I modelini seçin. Telefonun bataryasını çıkarın ve elinizde hazır bir şekilde bekletin.

Flash mode seçin, Repair kısmına basın. Telefonun OK tuşuna basılı tutarak USB kabloyu önce bilgisayara sonra telefonunuza bağlayın. Com port kısmında telefonunuzun portu çıkmıştır (z3x box portu değil) onu seçin. IMEI kutucuğuna telefonun orjinal seri numarasını yani imei’sini yazın.

e1200i-imei-onarimi

Otomatik olarak işleme devam edecektir. İşlem bittiğinde telefonunuzun orjinal seri numarası telefona yazılacaktır. Bataryayı çıkartıp telefonunuzu yeniden başlatın.

Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca iletişim araçlarının imei(seri) numaralarını değiştirmek SUÇTUR! Lütfen işlem yaparken telefonun orjinal seri numarasını kullanın.

Hakan KARA

Author: Halil Akgül

17 thoughts on “Samsung E1200I Z3X Box İmei Onarımı – Imei Repair

  1. Hocam Bendede aynı problem var sanırım. Repair Tamam fakat cihaz açılmuyor. şuan PC ye bağlayınca port geliyor ama cihaz açılmıyor. Acaba elimdeki REPLİKA olandan mı anlayamadım

    1. hocam cihaza yeniden yazılım yükledim cihaz açıldı fakat yüklediğim yazılım ingilizce çıktuı içerisinde türkçe yoktur. turkce olan yazılımın adını paylaşabilirmisiniz sizde varsa eğer _?

      1. Dil ayarlarına yeniden girin ve İngilizceyi yeniden seçin. Telefon o zaman otomatik Türkçe olmalı. Yani öyle hatırlıyoruz. Türkçe olmuyorsa buradaki yüklemeyi yapın.

  2. Hocam işlemden sonra cihaz sustu sadece pc ye bağlayınca açıılıyor çıkartınca da kapanıyor ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir