Samsung E1200I Z3X Box İmei Onarımı – Imei Repair

Samsung E1200i telefonunuzun seri numarası yani imei numarası herhangi bir nedenden dolayı bozulduysa Z3X box yardımı ile bunu tamir etmeniz mümkün. Z3X Box bir Samsung box’ıdır. Bizim elimizde Z3X box’un v20.5 versiyonu olduğu için onunla nasıl yapıldığını sizlere anlatacağız.

Samsung Tool programını açın. Model olarak E1200I modelini seçin. Telefonun bataryasını çıkarın ve elinizde hazır bir şekilde bekletin.

Flash mode seçin, Repair kısmına basın. Telefonun OK tuşuna basılı tutarak USB kabloyu önce bilgisayara sonra telefonunuza bağlayın. Com port kısmında telefonunuzun portu çıkmıştır (z3x box portu değil) onu seçin. IMEI kutucuğuna telefonun orjinal seri numarasını yani imei’sini yazın.

e1200i-imei-onarimi

Otomatik olarak işleme devam edecektir. İşlem bittiğinde telefonunuzun orjinal seri numarası telefona yazılacaktır. Bataryayı çıkartıp telefonunuzu yeniden başlatın.

Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca iletişim araçlarının imei(seri) numaralarını değiştirmek SUÇTUR! Lütfen işlem yaparken telefonun orjinal seri numarasını kullanın.

Hakan KARA

Author: Halil Akgül

19 thoughts on “Samsung E1200I Z3X Box İmei Onarımı – Imei Repair

 1. Hocam Merhaba,
  cihaz açmıyor. power supply de eksi ve gnd tırnağını eksiye artıyı artıya bağlayıp bakıyorum on/off hiç tetiklemiyor hiç akım çekmiyor.
  pillede açmıyor.
  fakat pc ye pilsiz ok tuşuna basarak bağlıyorum pc görüyor.
  z3x de görüyor ve imei yi başarılı sorunsuz şekilde yazıyor. ama sonuç yukarıda yazdığım gibi.. ne yapmalıyım yazılımsal mıdır. çünkü öncesinde güzel çalışıyordu.. cevabınızı bekliyorum. iyi çalışmalar

  1. Merhaba. Yazılımsal olup olmadığından emin olmak için telefona yazılım yüklemesi yapmayı deneyin. Başarılı sonuçlanır ve yine de açılmazsa sorun donanımsal demektir ki anlattığınıza bakılırsa yüksek ihtimal donanımsal bir sorun mevcut.

 2. hocam kolay gelsin imei repair işlemi tamm ama şebeke yine gelmiyor sorun nedendir acaba

    1. 2G Tool değil normal Samsung Toolda vardı eğer çıkarmamışlarsa. PRO kullandığımız için normal samsung toolu kullanmıyoruz artık, PROda mevcut

 3. Hocam Bendede aynı problem var sanırım. Repair Tamam fakat cihaz açılmuyor. şuan PC ye bağlayınca port geliyor ama cihaz açılmıyor. Acaba elimdeki REPLİKA olandan mı anlayamadım

  1. hocam cihaza yeniden yazılım yükledim cihaz açıldı fakat yüklediğim yazılım ingilizce çıktuı içerisinde türkçe yoktur. turkce olan yazılımın adını paylaşabilirmisiniz sizde varsa eğer _?

   1. Dil ayarlarına yeniden girin ve İngilizceyi yeniden seçin. Telefon o zaman otomatik Türkçe olmalı. Yani öyle hatırlıyoruz. Türkçe olmuyorsa buradaki yüklemeyi yapın.

 4. Hocam işlemden sonra cihaz sustu sadece pc ye bağlayınca açıılıyor çıkartınca da kapanıyor ?

  1. pcye bağlayınca açılıyorsa cihaz susmamıştır, susma deyimi, brick cihazlar için kullanılır. bataryayı ve pil tırnaklarını kontrol edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir