Samsung E1200 Format Atma

Samsung E1200 telefonunuzu yazılımsal olduğunu düşündüğünüz problemlerden ötürü ya da içindeki veri ve ayarları tek seferde sıfırlamak için formatlamak isterseniz bunu aşağıda anlattığımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Formatlama-sıfırlama işlemi donma, ağırlaşma, kasılma, hafıza hataları gibi bir çok sorunun önüne geçebilmek için denenmesi gereken ilk seçenektir ve oldukça basittir. Ayrıca E1200 modellerinde rastlanan karşıdan ses gelmemesi sorunu da formatlama işlemi sonrası ortadan kalkar.

E1200 standart işletim sistemi kullanan bir telefon ve format işlemi için menüye erişebiliyor olmanız gerekir!

Format işlemi için iki farklı yöntemden istediğinizi kullanabilirsiniz.

İlk yöntem Menü> Ayarlar> Sıfırla> Hepsi yörüngesini izlemek ve onay vermek. Eğer sadece bazı bölümlerle ilgili ayar sıfırlaması yapmak istiyorsanız, ‘Sıfırla’ bölümüne ulaştığınızda ilgili bölümlere tik atarak sıfırlama işlemi yapabilirsiniz.

Samsung-E1200-hard-reset-format-atma

 

Diğer yöntem ise Samsung sıfırlama kodu(hard format) olan *2767*3855# tuşlamasını yapmak. Arama-tuşlama ekranına kodu girdiğinizde telefon sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenmiş bir şekilde yeniden başlar. Bu işlem cihaza konulmuş kodların sıfırlanmasını da sağlar.

Güvenlik kodu isteyen ve güvenlik kodunu bilmediğiniz bir E1200’a format atmanız mümkün olmaz. Yukarıda da anlattığımız gibi menüye erişim şarttır. Güvenlik koduyla ilgili bir probleminiz varsa, bir teknik servise başvurarak kırılmasını isteyin. Güvenlik kodu kırdırma işlemi aynı zamanda telefonun sıfırlanmasını da sağlar.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir