Kapaklı ve sürgülü telefonlar denildiğinde akla ilk gelen markadır Samsung. Bu konuda gerçekten iyi oldukları aşikar. Günümüzde orta seviye telefonlarda bu tip tasarımlar artık yerini dokunmatik modellere bıraktığından kendilerine çok az rastlıyoruz. Fakat Samsung’un giriş seviyesi telefonlar için sürekli tercihi istiridye kapak tasarımı.

Giriş seviyesinde Nokia’nın kapladığı büyük alanda biraz olsun yer edinmek adına kapaklı telefon tasarımı Samsung için oldukça önemli ve gerçekten etkili. Zira Nokia bu tip tasarımlarda hiç de başarılı değil. Daha önceki denemelerin çok kaba olması bu konudaki en büyük etken.

E1190 daha önceki bir çok tasarımla büyük benzerlik göstermekte. Genel olarak tasarımda çok fazla oynanılması zaten pek mümkün değil. Hatlarda yapılan ufak tefek makyajlarla olayın üstesinden geliniyor. C260, C270, E1180 ve en son kasa olan E1190’da bunu açıkca görebiliyoruz.

Uzun şarj süresi, dayanıklı kasa yapısı ve kolay kullanım giriş seviyesinde kaçınılmaz olduğundan E1190 içinde en önemli özellikler. Şarj süresi kullanıma bağlı olarak üç ile yedi gün arası değişiyor ve uzun bekleme süresinin yanında konuşma süresi gerçekten iyi; sekiz buçuk saat.

Dayanıklı kasa yapısında, bu tip kapaklı telefon tasarımlarının bile en büyük handikapı film arızasıdır. Fakat film çok fazla özelliği taşımadığından E1190’da korkmanıza gerek yok, uzun süre dayanacaktır. Ayrıca telefonun oldukça küçük bir yapıda olması da büyük avantaj.

Menü oldukça kullanışlı. Zaten internet gibi giriş seviyesi için extrem olabilecek özellikler kullanmadığından menüde karışıklıklara denk gelmiyorsunuz, her şey oldukça açık, basit ve net.

Bu seviye için gördüğümüz tek eksik radyo! E1190 radyosuz bir telefon. Nokia’nın yeni giriş seviyesi 100’e radyonun olduğunu ve kutusunda kulaklık barındırdığını düşünürsek, Samsung da ileriki modelde radyoya yer verecektir.

E1190 ikinci telefon tercihi, uzun ömürlü ve basit kullanım vs. gibi benzer özellikler bakımından kesinlikle tercih edilebilir.

Samsung E1190 Teknik Özelliklerine göz atmak için tıklayın.

Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir