Samsung Corby S3653 Format Atma

Samsung Corby S3653 model  telefonunuz çeşitli sorunlar oluşturmaya başlamışsa telefonu formatlayarak bu sorunlardan kurtulmayı deneyebilirsiniz.  Telefonunuzu formatlamak telefon hafızasındaki bütün bilgilerinizi-dosyalarınızı siler, telefon satın alındıktan sonra açtığınız ilk hale gelir.

Telefonu formatlamaya başlamadan önce lütfen bilgilerinizin yedeğini alın ve batarya şarj seviyesinin %50’nin üzerinde olmasını sağlayın. İsterseniz sim kartınızı ve hafıza kartınızı telefondan çıkarabilirsiniz.

Formatlama işlemine başlamak için ana ekranda iken *2767*3855# kodunu tuşlayın. Ekranda ” Just wait a moment! Phone ar being full reset, then phone will be restardet automatically.” diye bir mesaj göreceksiniz. Bu esnada kesinlikle telefonu kapatmaya çalışmayın veya bataryayı yerinden sökmeyin. Bir süre sonra telefon kendini resetleyecek ve açılacaktır. Telefon açıldıktan sonra keninize göre kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

Eğer telefonunuzun sim kilidini ,telefon kilidini bilmiyor veya unuttuysanız lütfen telefonunuzu bir teknik servise götürün.

Author: Halil Akgül

15 thoughts on “Samsung Corby S3653 Format Atma

 1. Söylediğiniz kodu yazdım format atıldi ama sim kart okumuyor neden arkadaşlar! yazilim güncellemesi nasil atabilirim yardimci olabilirmisin! gt-S3653w

  1. 1- Sim kart okumama sorununu formatla çözemezsiniz. Teknik servise gostermeli ve arıza tespiti istemelisiniz. Kesilmiş veya çift parçalı Sim kart taktıysanız, o bozmuştur.

   2- Bu modelde yazılım formaliteden güncellenir. O da hiçbir işe yaramaz ve çoğu zamanda başarıyla sonuçlanmaz.

 2. Telefon kilidini unuttum. Yukardaki kodu yazamıyorum en fazla 8 karakter yazabiliyorum tamamını giremiyorum. # tuşunu bastığımda desteklenmeyen karakter diyor. Nasıl sıfırlarım?

  1. Sim kartı çıkarıp öyle deneyin. Kod işe yaramıyorsa bir teknik servise danışın lütfen.

  1. yukarıda verilen format kodunu giremiyorsanız kilitler için bir teknik servise uğramanız gerekecek.

 3. teşekkürler işe yaradı ne zamandır kullanmadığım telefonu açtım ve satmaya karar verdim ama şifreyi unutmuştum sayenizde rahatladım
  :3

  1. sim kartınızı çıkarıp telefonuı kartsız açın eğer tuş ekranına açılırsa kodu girin. direk kilit ekranı geliyorsa bir teknik servise gitmeniz gerekecek.

 4. Ben telefon kilidi koydum fakat aylar sonra acinca telefonu kilidi unuttum. Pinden once çıkıyor ve kesin acmam lazim napicam??

  1. batarya bitmek üzereyken yaparsanız şarjı bitirir ve açmaz, lütfen telefonu şarja takın ve iyice şar olmasını sağlayın. hala çalışmazsa bir teknik servise başvurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir