Samsung C3530 Yazılım Yükleme

Samsung C3530 modeline box (program kutusu) kullanmadan da yazılım yükleyebilirsiniz. Cihazınızda yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız veya telefon kilidi ile başınız dertteyse telefona yeniden yazılım yükleyerek hem telefon kilidini kırabilir hemde yaşdağınız sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.Yazılım yükleme işlemi  sim kilidini açmaz. Sim kilidi için bir teknik seevise uğramanız gerekecek. Yazılım Türkçe diline sahiptir.

Yazılım yükleme işlemi telefondaki tüm kişisel bilgilerinizi silecektir. Yedek alma şansınız varsa bilgilerinizin yedeğini alın. Ayrıca işlem boyunca dolu bir batarya kullanmaya özen gösterin. İşlem sürerken batarya biterse bağlantı kesileceğinden telefonunuzda ciddi yazılımsal sorunlar meydana gelebilir.

Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buradan indirip kurun. Kiesi kurduktan sonra mutlaka bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Kiesi açmayın. Kendiliğinden açılırsa geri kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Samsung C3530 Downloader(Flasher)

2:  C3530JVJJ7_OJVJJ7

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klaösre çıkarın. FlashTool_E2_ROU  klasöründeki FlashTool_E2 programını açın. Karşınıza bir uyarı ekranı çıkarsa Ok/Tamam diyin.

samsung c3530 flasher

Program açıldığında aşağıdaki resimde işaretlenmiş işlemleri sırasıyla yapın.

samsung c3530 yazılım yükleme


1: butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz C3530JVJJ7_OJVJJ7 klasöründeki tüm dosyaları seçin.

2: Erase whole flash before download seçeneği seçili olsun.

3: Infineon USB Driver seçeneği seçili olsun.


4: Next butonu ile ilerleyin. Karşınıza aşağıdaki pencere çıkacak.

samsung c3530 yazılım yükleme 2

Telefonu kapalı konumuna getirin. Batarya içinde olsun.  Start butonuna tıklayıp telefonu yıldız(*) tuşuna basılı tutarak bilgisayara takılı olan USB kablosuna bağlayın. İşlem otomatik olarak başlayacaktır.

samsung c3530 yazılım yükleme 3

İşlem başarıyla bittiğinde Start butonunun yanında bir check işareti belirecektir. Ayrıca Success mesajını alacaksınız. Telefonu USB bağlantısını kesin, bataryayı çıkarıp geri takın ve telefonu açın. Telefon sıfırlanmış şekilde açılacaktır. İşlem başarısız olursa kırmızı renkli bir uyarıyla karşılacaksınız. Bu durumda işleme en baştan başlayın.

Author: Halil Akgül

3 thoughts on “Samsung C3530 Yazılım Yükleme

  1. Allah sizden razı olsun ne yaklaşık 2-3 senedir böyle aralıklarla aradım sonunda buldum. Elinize kolunuza sağlık. Bu site artık favorilerim arasında.

  2. samsung star2 gt-s5260 için box kullanmadan yazılım yüklemeyi gösterebilirmisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir