Samsung C3520 Yazılım Yükleme

Samsung C3520 telefonunuzda Türkçe dil yoksa veya yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız anlatacağımız yazılım yükleme işlemini yaparak hem sorunlardan kurtulabilir hem de Türkçe dil paketine sahip olabilirsiniz.

Yazılım yükleme telefonunuzdaki tüm bilgilerinizi silecektir. Yedek alma imkanınız varsa lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Yükleme boyunca telefon ile bilgisayar bağlantısının kesilmemesi gerekmektedir. Bu yüzden lütfen dolu bir batarya ile işlem yapın.

Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buradan indirip kurun ve bilgisayarınızı resetleyin. Programı açmayın sadece kurun.

Aşağıdaki dosyaları indirip winrar ile bir klasöre çıkarın.

1:  Samsung C3520 Flasher

2:  C3520XXMA3_OXAMA3

Flash Loader 7.5.4 CSC v0.3 Lite klasörü içindeki bfloader.exe programını çalıştırın. Aşağıdaki resimde işaretlenmiş işlemleri sırayla yapın.

c3520 turkce yazılım yükleme

1: Set Model butonuna basıp C3520_Citrus_Setting_v00_production.mdl dosyasını seçin.

2Main Partition butonuna tıklayıp açılan pencerede Browse butonuna tıklayın. Açılan pencerede  C3520XXMA3_BIN klasörü içindeki C3520OPEN.ptt dosyasını seçin.


3: CSC butonuna tıklayıp açılan pencerede Browse butonuna tıklayın. Açılan pencerede C3520OXAMA3_CSC klasörü içindeki C3520OPEN.ptt dosyasını seçin.

4: Kutucuğa 1 yazın.

Telefonunuzu kapatın. Batarya içinde olsun.


5: Start butonuna basın.

Telefonun aşağı ok ve 1 tuşlarına beraber basılı tutarak usb kablosunu takın. Telefon şarj moduna geçecek ve sürücüler yüklenecek. Tuşları bırakmayın. Sürücülerin yüklendiğinden emin olunca tuşları bırakmadan kabloyu çıkarın ve tekrar takın. Yükleme işlemi başlayacaktır.

Yükleme başlamazsa programda herhangi bir değişiklik yapmadan  tekrar tuşları basılı tutarak kabloyu takın çıkarın ve geri takın. Yükleme işlemi bittiğinde telefon kendini otomatik olarak yeniden başlatacaktır. Başlatmza. Programın en alt kısmında free slot mesajını görünce bağlantıyı kesip telefonu açabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

21 thoughts on “Samsung C3520 Yazılım Yükleme

  1. slm samsung gt-c 3520 kapaklı telfonumu sıfırladım şimdi sadece ekranda GT-C3520 yazıyor pil şarj durumuna geçip tekrar GT-C35 20 yazıyor sürekli böyle tlfon açılmıyor ne yapabilirim

    1. Sıfırlama işlemi bitmeden bataryayı çıkarmışsanız veya şarjı bitmişse yazılımı çökmüş olabilir ama öncelikle sağlam olduğundan emin olduğunuz başka bir batarya ile deneyin.

  2. Şarj ekranı geliyor ancak hiçbir hareket yokm telefon sürekli durduk yere yeniden başlıyor şarj oluyor progrmdaysa waiting for board reset yazıyor sadece. Ne yapacağımı bilemedim telefon öldü resmen keşke o sıfırlamayı yapmasaydım

      1. ben sizin verdiğiniz yönetim uyguladım cihaz ingilizce açıldı fakat menüye girip türkçe yapabildim.

  3. çok sağol kardeş bu program st işlemcili baska samsunglardada ıse yaradı s5530 da vardı sayende dirildi

    1. Emre merhaba. İşlem biz ve ziyaretçilerimiz tarafından defalarca denenip, başarıyla sonuçlanmıştır. Muhtemelen bir yerde hata yapıyorsunuz, işlemi baştan, eksiksiz şekilde tekrarlayın. Dosyaların biri seçilmediğinde ya da yanlış buton seçimlerinde start aktifleşmeyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir