Samsung C3510N Genoa Z3X Box Yazılım Yükleme

Sürekli yaptığınız şekilde yazılım yüklemenize rağmen elinizdeki C3510 yazılım almıyorsa,  hata veriyorsa bilin ki bu C3510 değil C3510N modelidir :).

Flash Loader, Z3X Box veya diğer boxlarla C3510 moelini seçip işlem yapmaya çalıştığınızda her seferin ya tfs error ya da csc error veren bu modele Z3X Box ile başarılı bir yükleme yaptık.

Eğer cihazınız C3510 ise buradaki makaleden yükleme yapabilirsiniz.

Anlatılan işlem C3510N modeli içindir.

Z3X Box Samsung 2G Tool programını açın.

C3510 modelini seçin.(C3510N değil).

Boxa J750 uart kablosunu bağlayın. Telefonun bataryasını çıkarın. Telefonu bataryasız şekilde kabloya bağlayın.

Erase EPP butonuna basın. Telefona bataryayı takıp güç tuşuna basın. EPP silme işleminin bitmesini bekleyin. Ok mesajını alınca bataryayı telefondan çıkarın.

Buradan Epp dosyasını indirin. C3510epp (Dosyayı winrar ile çıkarın)

EPPROM kısmında Write butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz C3510.sw_eep dosyasını seçin. Telefona bataryayı takıp güç tuşuna basın. Yükleme işlemi başlayacaktır. Yükleme işlemi bitince kabloyu telefondan çekin. Bataryayı çıkarıp geri takın.


Samsung 2G Tool programından bu sefer C3510N modelini seçin.

Usb kablosunu bilgisayara bağlayın.

Yazılım dosyasını indirin: C3510XXJI1 (Lütfen bu yazılımı yükleyin, bir çok yazılım denedik işe yarayan bir tek bu oldu)


Samsung C3510N Z3X Box Yazılım Yükleme

Cla, tfs ve csc dosyalarınızı seçin.

Settings Model sekmesinden Use Usb seçeneğini işaretleyin.

Telefon batarya takılıyken ses açma ve kilit tuşlarına beraber basılı tutarak usb kablosunu telefona bağlayın. Kabloyu bağladıktan hemen sonra Firmware butonuna tıklayın. Yükleme işlemi başlayacaktır. Yükleme işlemi biraz ağır işleyecektir. Bitene kadar bekleyin. Hata verirse programı kapatıp tekrar açın. Settings modelden usb seçeneğini tekrar aktifleştirip yeniden deneyin. İşlem bittiğinde telefon kendiliğinden açılacaktır.

Daha önce imei onarımı yapılmışsa eski imei numarasına dönmüş olabilir. Z3X Box ile nasıl imei onarımını yapabileceğinizi öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir