Samsung C270 telefonunuzun seri numarası yani imei numarası herhangi bir nedenden dolayı bozulduysa Z3X box yardımı ile bunu tamir etmeniz mümkün. Z3X Box bir Samsung box’ıdır. Bizim elimizde Z3X box olduğu için onunla nasıl yapıldığını sizlere anlatacağız.

Samsung Tool programını açın. Model olarak c270 modelini seçin. Telefonun bataryasını çıkarın ve elinizde hazır bir şekilde bekletin. kablo olarak ise J750 kablosunu kulanacağız.

İMEİ kutucuğuna telefonunuzun orjinal imesini yazınız. J750 kablosunun bir ucunu Z3X box kutusuna, diğer tarafını ise telefona bağlayın. Telefonun bataryasını hala takmayın.

c270imeiRepair kısmında yer alan custom a tıklayın. ekranda ‘Please, connect phone and press power button 3 seconds‘ yazısını gördüğünüz an bataryayı telefona takın. Otomatik olarak işleme devam edecektir. İşlem bittiğinde telefonunuzun orjinal seri numarası telefona yazılacaktır. Bataryayı çıkartıp telefonunuzu yeniden başlatın. *#06# ile imei numarasını kontrol edin.

Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca iletişim araçlarının imei(seri) numaralarını değiştirmek SUÇTUR! Lütfen işlem yaparken telefonun orjinal seri numarasını kullanın.

Hakan KARA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir