Samsung C101 Galaxy S4 Zoom Ekran Görüntüsü Alma

Samsung C1010 Galaxy S4 Zoom telefonunuzdan ekran görüntüsü almak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma özelliği akıllı telefonların bir çoğunda olduğu gibi S4 Zoom modelinde de dahili olarak yer alır ve ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılır.

S4 Zoom modelinde ekran görüntüsü alabilmek için telefonun tuşlarından yararlanmalısınız. O yüzden gerekli olan fiziksel tuşların çalıştığından emin olun.

Görüntüsünü almak istediğiniz ekrandayken ana ekran(home) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak kısa bir süre bekleyin. Yani uygulamanız gereken tuş kombinasyonu görselde de aktarmaya çalıştığımız üzere ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklinde olmalıdır.

c1010-galaxy-s4-zoom-ekran-goruntusu-alma

 

Tuş kombinasyonunu başarılı bir şekilde uyguladığınızda telefon ekranında fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görürsünüz. Ayrıca telefonun bildirim sesleri açıksa bir deklanşör sesi duyar ve üstteki bildirim ekranından bildirim alırsınız.

Yakaladığınız görüntü galerideki ‘screenshots’ bölümünde yer alıyor olacak.

Author: Tayfun Sağır

2 thoughts on “Samsung C101 Galaxy S4 Zoom Ekran Görüntüsü Alma

    1. Tuşu tamir ettirmelisin ama zannedersek karşına çok yüksek bir maliyet çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.