Samsung C101 Galaxy S4 Zoom Download Mode

Samsung C1010 Galaxy S4 Zoom model telefonunuza yazılım yüklemek istediğinizde, telefonu öncelikle ‘Download Mode’a almanız gerekir.

Download mode, ‘Odin‘ gibi programlar yardımıyla yapılacak yüklemeler öncesi telefonun hazırlanması için kullanılan bir yoldur. Samsung marka akıllı telefonlara normal modda ya da onarım modunda(recovery mode) yazılım yüklemesi yapılamadığından,  telefonun öncelikle download modda hazır hale getirilmesi gerekir.

Telefonu yükleme moduna almak için, fiziksel tuşlarından yararlanacağız. Bu yüzden tüm tuşlarınızın çalıştığından emin olun.

Telefonu kapatın ve görseldeki gibi ses kısma, ana ekran(home) ile açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonu açın. Yani kullanılması gereken tuş kombinasyonu ses kısma tuşu + ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklinde olmalıdır.

c1010-galaxy-s4-zoom-download-mode

 

Telefonu bu şekilde açtığınızda içerisinde sarı ünlem işareti bulunan bir uyarı levhasıyla karşılaşırsınız. Bu ekran teyit amaçlıdır ve burada dokunmatik çalışmaz. Ses açma tuşuna bir kez basarak download moda geçebilirsiniz. Ses kısma tuşuna basmak ise telefonun normal bir şekilde yeniden başlatır.

Download moda alınmış telefonunuzu bu moddan çıkarmak için güç tuşuna basabilir ya da bataryasını çıkarabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.