Samsung C101 Galaxy S4 Zoom Root Yapma

Samsung C101 Galaxy S4 Zoom modeli akıllı telefonunuzu rootlayarak telefonda tam yetki kontrolü sağlayabilirsiniz. Yetki kontrolü daha çok uygulamaların donanım ve erişim izinleri içindir. Telefonu rootladığınızda cihaza kurulacak olan Supersu uygulaması ile diğer uygulamaların erişim isteklerini kontrol edebilecek istediğinize izin verebilir istediğinizi red edebilirsiniz.

Rootlama işlemi telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkaracaktır. Garantili bir telefonunuz varsa işlem yapmadan önce bu durumu göz önünde bulundurun.

Telefonunuzdan herhangi bir veri silinmeyecektir ancak isterseniz önemli bilgilerinizin yedeğini alabilirsiniz. Yeteri kadar şarjınız olsun. Bataryanın %25 şarj seviyesi üzerinde olması tavsiye edilir.

Cihazı Kingo Android Root programı ile root edeceğiz. Şimdilik başka yöntem yok ancak yeni yöntemler keşfettikçe onları da buraya yazacağız.

Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buradan programı indirip kurun. Kurulumdan sonra bilgisayarınızı resetleyin. Kiesi açmayın sadece kurulu olması yeterlidir.  Ayrıca işlem boyunca antivirüs programlarınızı kapatmanızı öneririz. Programda virüs yoktur ancak bazı antivirüs programları yanlış alarm vermektedirler.

-Kingo Android Root

Programı indirip kurun.

Telefonunuzun ayarlarına girip Geliştirici Seçeneklerinden USB Hata Ayıklama Modu‘nu aktifleştirin. Geliştirici seçeneklerini bulamıyorsanız Cihaz Hakkında’ya girip Yapı Numarasına 7 defa dokunun ve geri gelin. Seçenek aktifleşecektir.

Telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini bekleyin. Programı açın. Program telefona bağlanmaya çalışacaktır. Bu esnada telefon ekranında izin penceresi çıkabilir. Lütfen Tamam butonuna basın. Telefona bağlanıldığında aşağıdaki ilk resim ekrana gelecektir.

ROOT butonuma tıklayın. İşlem başlayacaktır. Gerekli dosyalar internetten indirildikten sonra programda telefonunuzun download moda geçirileceği hakkında bir uyarı çıkacak OK butonu ile devam edin. İşlem devam edecektir. Telefonunuz download moda alınıp gerekli dosyalar telefona yüklenecektir. İşlem bittiğinde FINISH butonunu göreceksiniz ve telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında menüde SuperSu uygulamasını göreceksiniz. Uygulamayı açın herhangi bir hata ile karşılaşmazsanız telefonunuz rootlanmış demektir. Hata alırsanız işlemi tekrarlayın.


Author: Halil Akgül

6 thoughts on “Samsung C101 Galaxy S4 Zoom Root Yapma

  1. Samsung s4 zoom telefonum var root yaptığımda bir kaç zararı vardı diye okudum root yaptıktan sonra işlem bitince önceki haline getirebiliyor muyum ?

    1. evet rootu kaldırabiliyorsunuz. Supersu uygulamasını açıp ayarlardan rootu kaldır seçeneğini uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.