Samsung C101 Galaxy S4 Zoom DNS Değiştirme

Ülkemiz de dahil olmak üzere bir çok ülkede bazı internet siteleri çeşitli sebeplerden dolayı engellenmiş durumdalar.  Bu engellenmiş sitelerden birine girmeniz gerekiyorsa DNS değişikliği yapmanız gerekmektedir.

Akıllı telefonlarda da bilgisayarlarda olduğu gibi DNS değişikliği fonksiyonu mevcuttur. Wi-fi ile yapılan bağlantı tipinde geçerli olan bu DNS değişikliği ile yasaklı bütün internet sitelerine girebilirsiniz.

Mobil internet ile engelli sitelere girmek istiyorsanız VPN araçlarıo kullanmanız gerekecek. Marketten VPN uygulamaları indirip internette özgürce dolaşabilirsiniz.

 Samsung C1010 Galaxy S4 Zoom telefonunuzda Wi-fi ile yaptığınız bağlantıda  DNS değiştirmek içi şu adımları takip edebilirsiniz.

Ayarlara girin. Bağlantılar sekmesinden  Wi-fi’yi açın ve kablosuz ağınıza bağlanın. Bağlandığınız ağın üzerine dokunun ve basılı tutun. Ağ yapısını değiştirin seçeneğini seçin.

Gelişmiş seçeneklerini işaretleyip aşağıya doğru inin. IP ayarlarıStatik yapın. Pencerenin biraz aşağısına kaydığınızda DNS1 ve DNS2 seçeneklerini göreceksiniz. Buraya kendi DNS adreslerinizi yazıp Kaydet butonuna dokunun.

Elinizde çalışan DNS yoksa aşağıdakileri kullanabilirsiniz.

DNS1: 8.8.8.8
DNS2: 8.8.4.4

DNS1: 198.153.192.1
DNS2:198.153.194.1

Son oalrak Wi-fi’yi kapatıp geri açın. Şimdi istediğiniz sitelere girebilirsiniz.


Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.