Samsung B7510 Galaxy Pro Format Atma – Sıfırlama

Samsung B7510 Galaxy Pro telefonunuzu herhangi bir nedenden dolayı formatlamak-sıfırlamak istediğinizde aşağıdaki işlemleri uygulayarak, tuşlar yardımıyla yapabilirsiniz.

Öncelikle işleme başlamadan önce telefonunuzun şarj düzeyinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın. Zira formatlama işlemi sırasında telefonunuz düşük şarj dolayısıyla kapanırsa umulmadık sonuçlar doğurabilir. Aşağıda görsel yardımıyla anlatacağımız yöntem, telefonunuzun menüsüne ulaşamadığınızda en geçerli yöntemdir. Ayrıca sıfırlama işleminin tüm bilgilerinizi sileceğini de unutmayın, mümkünse yediğini alın. Şimdi başlıyoruz;

b7510

Telefonunuzu kapalı duruma getirin ve görselde de anlatmaya çalıştığımız üzere fiziksel klavyenizde “T” tuşuna basılı tutun. “T” tuşana basarken “Güç” yani açma-kapama tuşuna basın ve eliniz iki tuşa birden basılı olacak şekilde bekleyin. Telefonunuz açılacak ve önce ‘Samsung’ logosu daha sonra ise ‘Samsung Galaxy Pro B7510’ yazısı belirecek. Telefonun açılmasına aldanmadan sistem ekranı yani ‘recovery mode’ belirene kadar basılı tutmaya devam ediyoruz. Sistem ekranı geldiğinde parmaklarınızı tuşlardan çekebilirsiniz. Bu ekranda dokunmatik çalışmaz, ses açma-kısma tuşları yardımıyla üçüncü sıradaki ‘wipe data/factory reset’ seçeneğine gelip ‘home(ana ekran)’ tuşuna basıyoruz. Bir sonraki ekranımız onaylama ekranı… Burada telefon size emin olup olmadığınızı, işleme devap etmek isteyip, istemediğinizi sorar. Yine ses açma-kısma tuşları yardımıyla en alttaki ‘yes — delete all user data’ seçeneğine gelip tekrar ‘home(ana ekran) tuşuyla onaylıyoruz. Cep telefonunuz otomatik olarak kendini sıfırlayacak ve sistem ekranın ilk başına geri dönecektir. Burada en baştaki seçenek olan ‘Reboot system now’ seçeneğini ‘home(ana ekran)‘ tuşu yardımıyla onaylıyoruz.İşlem tamam! Telefonunuz kendiliğinden kapanıp açılacaktır.

* Samsung B7510 Galaxy Pro telefonunuzun menüsüne ulaşabildiğiniz durumlarda telefonunuzu sıfırlamak için iki farklı yöntem kullanabilirsiniz. İlki telefonun arama ekranında*2767*3855# tuşlamak, diğeri ise menüden Ayarlar>Gizlilik>Fabrika Ayarlarına Sıfırla yörüngelerini izlemek.

*** Telefonunuzun ekran kilit desenini bir kaç kez yanlış girdiyseniz ve telefonunuzu bağladığınız gmail hesap bilgilerini unuttuysanız, telefonunuzun menüsüne erişemez, android tarafından engelle karşılaşırsınız. Bu tip durumlarda da yukarı anlattığımız yöntemi uygularsanız, telefonunuzu ilk aldığınız günkü gibi fabrika ayarlarından kullanmaya başlayabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

17 thoughts on “Samsung B7510 Galaxy Pro Format Atma – Sıfırlama

  1. Bilgiler için teşekkür ederim. Telefonumun imei’si çalınmış. telefoncu 20 tlye atacağını söyledi ben nasıl atabilirim?

  2. Bir Samsung Galaxy Pro B7510 telefonum var.Ben birini aradığımda telefonumdan ses gelmiyor.Biri beni aradığında telefonum sessiz modunda değilken çalmıyor.Telefon, ayarlar bölümünde telefon zil sesi kısmındaki zil seslerini çalmıyor.Bu sorunların çözümünü söylerseniz sevinirim.

    1. bu sorun donanımsal bir sorun gibi gözüküyor, hoparlörün değişmesi gerekecek büyük ihtimalle ama emin olmak için telefonunuzu formatlayabilirsiniz. düzelmezse dediğim gibi donanımsal sorundur.

  3. Usta elin kolun deert görmesin , telefoncuya gittim 15 lira istedi gerek bile yokmuş sağolasın :)

  4. harikasınız …. bu hafta vodafone silver bayii de işe başladım en büüyük yardımcılarımdan birisinizz.. sizi seviyorum ..

  5. usta elıne saglık cok ıyı anlatmıssın cok zor durumda kalmıstım emegıne saglık gercekten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir