Samsung B7330 Omnia Pro Format Atma

Samsung B7330 Omnia Pro telefonunuzu ağırlaşma, donma-kasılma, uygulama hataları gibi yazılımsal nedenlerle ya da tek seferde veri ve ayar sıfırlaması yapmak için formatlamak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Formatlama-sıfırlama işlemi telefon sonradan yüklenen tüm veri ve uygulamaları sileceğinden işleme başlamadan önce lütfen veri yedeği alın. Ayrıca telefonu iyice şarj ederek, en az %50 seviyesine getirmek, cihazın işlem sırasında düşük şarj nedeniyle kapanıp, zarar görmesini engelleyecektir.

Omina Pro‘da formatlama işlemi için üç farklı yöntem bulunur. Bunlardan ilk ikisi için menüye ulaşabiliyor olmanız gerekir. İlk yöntem arama-tuşlama ekranında *2767*3855# tuşlamasını yapmak, diğeri ise Menü> Ayarlar> Güvenlik> Ana temizleme yörüngesi izleyerek şifre(daha önce değiştirilmediyse dört tane sıfır – 0000) girmektir. Bu aşamada ister aygıt sıfırlaması, ister hafıza kartı isterseniz de ikisini birden sıfırlamayı seçenebilirsiniz.

Son yöntem ise telefonun açılmakta zorluk çeken, menüsüne erişilemeyen, güvenlik kodu isteyen cihazlarda en çok işe yarayan donanımdan format seçeneğidir. Bu yöntemle telefonun sistem ekranına(recovery mode) ulaşabilir, sıfırlama işlemini menüye girişe gerek kalmadan yapabilirsiniz.

Samsung-Omnia-Pro-B7330-hard-format-atma

 

Telefonu kapatın ve 5(f) tuşuna basılı tutarak telefonu açın. Yani yapılması gereken tuş kombinasyonu; 5(F) tuşu + açmaa-kapama tuşu şeklindedir.

Bu hareket sizi format menüsüne ulaştırır ve bu menüde iki farklı seçenek bulunur; Master clear ve Master Reset.

Master Clear seçeneği cihazdaki tüm veri ve uygulamaları silerken, Master Reset cihazda sadece ayar sıfırlaması yaparak, yeniden başlamasını sağlar.

Format işlemi için ‘1’ tuşuna basın ve daha sonra ‘Y’ tuşu ile onay verin.


Cihaz sıfırlama işlemini otomatik olarak yapar ve temizlenmiş bir şekilde yeniden başlar.

Samsung B7330 Omnia Pro telefonunuz donup, hiç bir işlem yapmaz hale geldiyse bataryasını çıkarıp, tekrar takarak reset atmayı deneyebilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

2 thoughts on “Samsung B7330 Omnia Pro Format Atma

    1. bir teknik servise danışmanız gerekecek. ya yazılım komple çökmüştür ya da donanımsal bir sorun vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir