Samsung B3210 Corby TXT Yazılım Yükleme

Samsung B3210 Corby TXT telefonunuzda yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorsanız veya sim kilidi, telefon kilidini unutmuşsanız telefona yazılım yükleyerek bu sorunları aşabilirsiniz. Ayrıca telefonunuzda Türkçe dili yoksa yükleme sonunda Türkçe dil paketi de yüklenecektir.

Yazılım yüklemesine başlamadan önce lütfen bataryanızı şarj edin ve %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın. Ayrıca yazılım yüklemesi telefon hafızasında bulunan bütün bilgilierinizi silecektir. Yedek alma imkanınız varsa yedeğinizi alın. Sim ve hafıza kartlarınızı telefondan çıkarın.

Telefonu kapatıın ve telefon kapalıyken Yıldız (*) tuşuna basılı tutarak usb kablosunu bağlayın. Bilgisayar kısa bir donanım yüklemesi yapıp telefonu com port olarak ekleyecektir. Eğer sürücü yüklenmiyorsa lütfen bilgisayarınıza Kies programını kurun.

Donanım yüklemesi başarılı olduysa Bilgisayarıma sağ tıklayıp özelliklere giriyoruz, donanım sekmesinden aygıt yöneticisini açıyoruz ve Com Port bölümünden telefonumuza ayrılan com portu bulup not ediyoruz, biraz sonra bize lazım olacak.

b3210 yazılım yükleme 1

 

İhtiyacımız olan Dosyalar: B3210 OptiFlash & B3210JVJB1 Firmware

Dosyayı indirip bir klasöre çıkarıyoruz. Aşağıdaki resimde görülen klasörlerimiz olacak.

b3210 dosyalar

OptiFlash_B3210(Rodeo) klasörünü açıp aşağıdaki resimde görülen optiflash proramını(sarı gülen yüz) açıyoruz.


b3210 optiflash

Programı açtığımızda iki tane pencere açılacaktır. biri aşağıdaki program arayüzü diğeri ise log penceresidir. Log pencerese ile işimiz yok. Program penceresinde aşağıdaki resime bakarak dosya seçimlerimizi ve işaretlemelerimizi yapıyoruz.

1: Customer T: Rodeo (Intel Sibley 1024/256, USB)
2: Code : B3210JVJB1.s3  (B3210JVJB1 klasöründe)   
CSC: B3210OJVJB1.csc (B3210JVJB1 klasöründe)


3: Code Binary and CSC Binary(default) işaretli olacak

4: Com portumuzu seçiyoruz. 

5: Erase all unused Regions işaretli oalcak

b3210 yazılım yükleme

Dosya seçimlerimizi ve işaretlemelerimizi doğru yaptığımızdan eminsek Flash butonuna basıyoruz. Açılan kutuya büyük harflerle YES yazıp Ok tuşuna basıyoruz.

b3210 yazılım yükleme 2

Ok dedikten sonra yükleme işlemi başlayacaktır. Log penceresinden işlem detayını görebilirsiniz. Bu esnada telefon bağlantısının kesilmemesine dikkat edin. Herhangi bir sorunda lütfen en baştan başlayın. Yükleme işlemi bittiğinde telefon otomatik olarak açılacaktır. Açılmazsa usb kablosunu ve bataryasını çıkarın bataryayı geri takıp telefonu açın.

 

 

Author: Halil Akgül

4 thoughts on “Samsung B3210 Corby TXT Yazılım Yükleme

  1. Dostum Benım Pc telefonun hafızasını gormuyo sadece hafıza kartını goruyo oraya atıp denedım olmadı buna bı cozumun var mı

    1. telefonun hafızası veya hafıza kartı ile bir işiniz yok. işlem bilgisayar üzerinden yapılıyor, makaleyi bir kez daha dikketlice okuyun lütfen.

  2. allah razı olsun kardeş ben bu telefona müzik atmıştım sonra ekrandaki yazılar gözükmedi servise vermiştik ama servis bile yapamadı sayende yaptım eskisi gibi oldu saolasın:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir