Samsung B310E IMEI Repair – IMEI Onarımı

Samsung B310E modeli SPREADTRUM işlemcili bir telefondır. Bu tip işlemcili telefonların çoğu boxa ihtiyaç duyulmadan onarılabiliyor.Size bu telefonun imei numarasınız boxsız nasıl onarabileceğinizi anlatacağız. İşlem boyunca lütfen şarjı olan bir batarya kullanın.İhtiyacınız olan dosyalar:

1:  SPREADTRUM SCI-USB2Serial-version-1.5.6.1

2:  Spd Imei tool

Her iki dosyayı da indirip winrar ile bir klasöre çıkartın.

Telefonu çalışır halde usb kablosuyla bilgisayara bağlayın. Aygıt yöneticisinden sürücülerin yüklenip yüklenmediğini kontrol edin. Sürücüler yüklenmezse indirdiğiniz  usb sürücüsünü tanıtın. Sürücüler yüklendiğinde bağlanılan com portu  Bağlantı noktalarında göreceksiniz.

Sürücülerle ilgili sorun yaşıyorsanız buradan Samsung Driver Pack dosyasını indrip hepsini kurun ve bilgisiyarınızı yeniden başlatın.

Spd Imei Tool klasörünün içindeki Bin klasöürünü açıp WriteIMEI programını çalıştırın.

b310e imei repair

Programı çalıştırdığınızda yukarıdaki ekranla karşılacaksınız.

Set butonuna tıklayın. Aşağıdaki ekran açılacaktır.


b310e imei repair set

Bluetooth ve Wifi seçeneklerini kaldırın. IMEI1 ve IMEI2 işaretli olsun. Save butonuna tıklayın. İlk pencereye geri döneceksiniz.

Telefon kapalıyken USB kablosunu telefona takıp telefonu açın. Bilgisayar telefonu bulu sürücülerini yükleyecektir.  Uygun PORT‘u seçin.


Read butonuna tıklayıp bağlantıyı kontrol edin. Bağlantı başarılı bir şekilde yapılmışsa telefonun şuanki IMEI numaralarını okuyacaktır.

Please Input IMEI1 ve Please Input IMEI 2 kutucuklarına imei numaralarını yazıp Write butonuna tıklayın. İşlem başarıyla bittiğinde üstteki bölüm yeşile dönecektir. Telefonun imei numaralarını kontrol edip şebeke gelip gelmediğini kontrol edin.

Not: İletişim araçlarını imei numaralarını değiştirmek suçtur. Lütfen telefonun orjinal imei numaralarını kullanın.

Author: Halil Akgül

56 thoughts on “Samsung B310E IMEI Repair – IMEI Onarımı

 1. yok abi 8 yasımdan beri bilgisayar kullanıyorum kod yazıyorum yok abi olmuyor lanet bilgisayar telefonu görmüyor. 4 saat ugrastım yok olmuyor. şarj ediyor . yarın askere gideceğim tuşlu telefonumu götüremiyorum bir operasyona cıkacak olsam sevdiklerimi arayamıyacam. ölüp gidecem oralarda.

  adminin bi suçu yok . sabah yola çıkıyorum içimi dökeyim dedim. siz bunu okurken ben belki şehit düşmüş olacağım yada gazi .tehlikeli bir bölgeye komando olarak gidiyorum . her neyse lanet olsun

  1. Windows güncel değilse hata verebiliyor, bilgisayarınızı yeniden başlatıp etkrar deneyin, yine aynı hatayı alırsanız windowsun güncel olduğundan emin olun.

 2. b 130e telefonumda sıkıntı yaşıyorum verdiğiniz programı yükledim pc ye harfiyen söylenenleri yaptım telefonum ekranında pc resmi de görünüyor programda port ta com 1 ve 2 var her iki seçenekte de no response yazıyor kırmızı şeklinde yardımcı ola bilr misiniz telefon kaynanamdaydı acil yardım aile faciası

  1. Böyle yapıpta ekranda sadece pc bağlanıyor yazarsa usb kablobu çıkartıp ayarlardan pc bağlantısını usb seçerseniz düzeliyor uygun port vererek

 3. halıl bey merhaba!
  sızden bır konuda yardım alabılırmıyım..
  b310e imeil attıgım halde ya sebeke gostergesı hıc gelmıyor yada bır yada ıkı dıs gelıyor ve gıdıyor….elımde ıkı tane b310 e var bırı mavi dıgerı beyaz..aynı ıslemı beyaza aynı ımeıllerle yapıyorum..sebeke ful gelıyor..ama aynı ımeıllerı mavı renklere atıp da denedıgımde dedıgım gıbı sebeke ya hıc gelmı yor ve ancak zorlarsan 1 dıs cekıyor gorunuyor…sızce sorun nerde olabılır..
  bu sorun on tane denememden sonra sıze bıldırıldı..mavı kapaklı b310e lerde sorun var..beyaz kapaklılarda hıc bır sorun yok

  1. Merhaba, bahsettiğiniz sorun donanımsal gibi duruyor. bu cihazların bazılarında şebeke sorunu oluyor ama şebeke hiç çekmez o durumda, siz bazen gelip gidiyor diyorsunuz, anten sorunu gibi duruyor.

 4. halil ustam kolay gelsin pc ye cihazı takınca usb aygıtı tanınmadı hatası alıyorum sorun nedir acaba

 5. Merhaba,
  samsung sm b310e güvenlik kodunu unuutum telefonu açamıyorum. İnternetten de araştırdım ama bir yolunu bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhaba, yaızlım yükleyerek şifre kırılabilir ancak, yazılım yüklemesi biraz riskli bazı cihazlarda tamir edilemeyen bir şebeke problemi yaşanıyor. Bir teknik servise uğrarsanız Box yardımıyla şifreyi kırarlar.

 6. Birebir uyguladım ve çift imei değiştirdim telefonda. Açıklamanız için çok teşekkür ederim.

 7. çalıştı tesekkur ederım.
  yalnız 2 hatlı oldugu icin samsung, tek ımeı atarken, imei1=ime2=imei3 secenegının de ısaretlenmeı lazım, write tusuna basmadan once

  1. şimdiye kadar yaptığımız hiçbir işlemde hata almadık. lütfen işlemleri sırasıyla yaptığınzıdan ve sürücüleri yükledeğinizden emin olun, buna rağmen hata alıyorsanız başka bir bilgisayarda deneyin.

   1. no response from phone please make sure phone has been powered on hatası alıyorum sorun nedır acaba?

  1. çin malı ise zaten geçerli değildir, çin malları için geçerli kod bulmalısınız. orjinal telefonsa box yardımıyla yapılması lazım. elinde samsung boxı bulunan bir teknik servise danışmalısınız

   1. imei yazıyor ama okumuyor imei okuma başarısız diyor ama yazınca yazdı görünüyor imeideğişmiyor. teşekkür ederim

    1. anlattığımız işlem sadece orjinal telefonlar içindir zazten, kablodan şühpeleniyorsanız başka bir data kablosu kullanın. ayrıca aygıt yöneticisinden sürücülerin yüklendiğinden emin olun, bilgisayara hakim değilseniz lütfen bir arkadaşınızdan yardım alın.

 8. merhaba,

  aygıt sürücüsünü kontrol ettiğimde driver yüklenmemiş olarak görünüyor. eklediğiniz dosyadan driverı manuel olarak yuklemeyı denedim, driver bulundu diyor fakat sonrasında hata veriyor. eski versiyon olduğundan mı acaba? sorun ne olabilir?

   1. tşkr ederm hazıra alıştırdınız sitede aradığımız her şeye cevap buluyoruz. zor olacak şimdi aramak.

     1. Cihazla alakalı bir sıkıntı yoksa ve işlemler doğruysa susmaması gerekir. Çok nadir susma sorunları ortaya çıkıyor ama genelde cihazla alakalı oluyor.

      1. z3x te susan cihazları yine z3x ile flash (yazılım)atarak düzeltebilirsiniz ve octoplus ile yazabilirsiniz.. bu program ile susma olasılıgıda sıfırdır.. Ceplik com a da ayrıca tesekkürler sitede hersey mevcut

       1. abı b310e modelı ımeı kapandı bırı dıgerı açık kapalı ımeı degısırmek ıcın ne yapmalıyım eskı ımeı de var bende çalısır nasıl yukluıcem

         1. Size bir sorum olacak. Bu telefonun ekran yazıları tamamen ters döndü nasıl düzeltebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir