Samsung A700 Galaxy A7 Nasıl Download Mode Alınır?

Samsung A700 Galaxy A7 akıllı telefonunuza yazılım yüklemek istediğinizde öncelikle telefonu Download Mode‘a geçirmeniz gerekir. Download Mode, Samsung Galaxy serisi akıllı telefonları yazılım yüklemesine hazırlayan bir mod ve bu yazılım yüklemeleri genellikle Odin programı üzerinden yapıldığı için ‘Odin Mode‘ olarak da bilinir. Download Moda geçiş yapmadan yazılım yüklemesi aşamasına geçemezsiniz.

Download Moda geçiş için öncelikle telefonunuzu kapatmalısınız. Telefonunuz açıkken ne Download moda geçiş yapabilir ne de yazılım yüklemesi gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonu kapatın. Açarken de görseldeki gibi ses kısma, ana ekran ile güç(kilit) tuşlarını birlikte kullanın. Yani üç tuşa birlikte basarak telefonu açın.

Sarı uyarı levhasını gördüğünüzde tuşları bırakabilirsiniz. Burası teyit amaçlıdır.

Bu ekranda ses açma tuşuna basmak sizi Download Moda ulaştıracak.

samsung-a700-galaxy-a7-download-modeAynı ekranda ses kısma tuşuna basmak telefonu normal bir şekilde yeniden başlatır.

Download Moda alınmış bir Galaxy A7’yi bu moddan çıkarmak için ses kısma tuşuyla birlikte güç tuşuna 10 saniye süreyle basmalısınız.

Author: Tayfun Sağır

13 thoughts on “Samsung A700 Galaxy A7 Nasıl Download Mode Alınır?

 1. O yaptıklarınıza gerek yok odin moda girince satece kilit tuşuna basın teli şarja takın ve normal bir şekilde teli açın bu yeterli olur

 2. merhaba telefonum açılmıyor güç tuşunu bastığımda jtag lock is not set geliyor yardımcı olur musunuz

  1. Gökhan merhaba. Telefonun dahili hafızasıyla ilgili bir problem yaşıyor olman kuvvetle muhtemel. Garantisi varsa yetkili servise başvurman en doğrusu olacak.

 3. Slm. Tayfun bey, ben bir çoklarina göre demode olan ZTE blade S kullaniyorum. Ekrani kirildi bu yüzden sağ altta silme ve git tuşu çalişmiyor. sizde bulunur mu? kaç liraya yapilir?

 4. Kies 3 ile güncelleme yapıyordum. Telefonu indirme moduna aldı fakat takılı kaldı. Maalesef o ekrandan çıkamıyordum. Makalede yazan moddan çıkma ayrıntısı için gerçekten çok teşekkür ederim. Yoksa telefonun şarjının bitmesini bekleyecektim kim bilir kaç saat sürecekti. Teşekkür ederim..

   1. Merhaba
    alpha telefonum odin modeda kaldi ne sarj oluyo ne odin modedayken ses kisma+ guc tusuna basmama ragmen odin modedan cikiyo.Ayrica odin moda telefon cebimdeyken girmis ne yapmaliyim

    1. Yasin merhaba. Muhtemelen fiziksel tuşlarından biri bozuk, önce onarımını yaptırman lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir