Samsung A700 Galaxy A7 akıllı telefonunuzda unutulan ya da bloke edilen kilit sorunları oluştuysa, yazılımsal olduğunu düşündüğünüz problemler başladıysa veya tek seferde veri-ayar sıfırlaması yapmak istiyorsanız, ilk olarak format atma işlemini denemelisiniz. Format atma işlemi telefonunuza herhangi bir zarar vermeyecek ve eskisi gibi çalışmasını sağlayacak.

İşleme karar verdiğinizde mümkünse veri yedeği alın ve akıllı telefon şarj düzeyinin en az %25 olmasını sağlayın.

Galaxy A7’ye format atabilmek için 2 farklı yol var. Bunlardan ilki için Menü üzerinden Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Cihazı sıfırla> Tümünü sil yörüngesini izleyip, onay vermelisiniz.

samsung-a700-galaxy-a7-hard-format-atmaDiğer yol ise donanımdan format. Daha çok ekran kilit desenini unutulması-bloke edilmesi gibi durumlarda kullanılan donanımdan format seçeneğini, telefonunuzun menüye erişime izin vermediği her türlü durum için kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken telefonun bazı fiziksel tuşlarından yararlanıp, kurtarma moduna(recovery mode) ulaşmak. Bunun için geçmeniz gereken aşamalar şu şekilde;

Telefonu kapatın ve açarken görseldeki gibi ses açma, ana ekran ile güç(kilit) tuşlarını birlikte kullanın.

– Samsung yazısını gördüğünüzde güç(kilit) tuşunu bırakarak, Android robotu görene kadar diğerlerine basmaya devam edin.

– Android robot belirdiğinde tuşları bırakabilirsiniz. Kurtarma modunda dokunmatik çalışmayacaktır. Aşağı-yukarı gidebilmek için ses tuşlarını, onay için güç(kilit) tuşunu kullanmalısınız.

– Ses kısma tuşuyla ‘Wipe data/factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.

-Ses kısma tuşuyla ‘Yes–delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.

-Ses kısma tuşuyla ‘Wipe cache partition‘ seçeneği üzerine ve gelin ve yine güç tuşuyla onaylayın.

– Son olarak ilk sıradaki ‘Reboot system now‘ seçeneğini güç tuşuyla onaylayarak, telefonun yeniden başlamasını sağlayın.

İşlem tamam! Artık kurulum aşamasını bitirerek akıllı telefonunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

30 thoughts on “Samsung A700 Galaxy A7 Modeline Nasıl Format Atılır?”
 1. Meraba galaxy a7 telelefonumu 1 yil önce aldim.telefonum donuyor kendiliğinden kapaniyo tuş sesleri cikmiyo internet bağlantisi bağlanmiyo acip kapatiyom baglaniyo .fabrika ayarlarina döndüm ama faydasi olmadi napmam gerekiyo yardimci olurmusunuz.

   1. Hayır denemedim fabrika ayarlarina döndükten sonra normale döner diye düşünmüştüm malesef olmadi.

     1. Meraba Tayfun bey telefonumun bu sorunlari üzerine 2 defa servise gönderdim 1.cisinde ekrankaydiğini söylediler yapildidiye geldi fakat ayni sorunlar devam idiyordu.tekrar servise önderdim anakartin degiscegini söylediler degistirmisler ama telefonum ayni sorunlari günde 2 defa tekrar ediyo yapildiye bana geri geliyo ama yapilan biseyyok.Ben bu maduruyetimin giderilmesi icin nereye basvurabilirim yardimci olursaniz sevinirim .Teşekkürler.

      1. Telefonu fabrika ayarlarına döndürerek, servise gönderin. Eğer yine arızalar devam ederse, sıfırını talep etme hakkınız olur ki bu tip bir durumda size A7(2016) verilecektir. Yani başvuru yapacağınız yer yine yetkili servis.

  1. Merhaba benimde var a7 aynıları benimde başıma geldi acaba diyorum son güncellemeyi aldım ondan sonra başladı gibi geliyo bana sizinde öylemi ve bulabildinizmi bi çare?

   1. Muhammet merhaba. Senin telefonunda da Seyhan’ın anlattığı kadar problem varsa, sen de yetkili servise başvurmalısın. Söz konusu problemlere yazılım güncellemesi sebep olmuş olabilir tabi. Ama üretici bu kadar sorunlu bir güncellemeyi düzeltmek için de bir güncelleme yayınlar. Tavsiyemiz önce telefonu fabrika ayarlarına döndürerek gözlemlemen, sorun devam ediyorsa da yetkili servise başvurman.

 2. Selamın aleyküm kardim bende galaxy a7 6 var parmak izi yanlış girilmesi sebebiyle telefonu resetledim fakat açıldıgında ”Bu cihaz sıfırlandı. Devam etmek için önceden bu cihazda senkronize edilen bir Google Hesabı ile oturum açın. Yazıo fakat 4-5 tane gmailim var hepsini sırasıyla denedim açmadı Nasıl düzeltebilirim ?

  1. merhaba, faturasıyla beraber yetkili servisine giderseniz yardımcı olacaklardır, ya da elinde Box bulunan teknik servislere sormannız gerekemketedir, Bazı boxlar bu gevnlik aşamasını kırabiliyorlar.

  1. Knox, Samsung Galaxy serisi mobil cihazların dahili güvenlik ekipmanlarından biridir ve maalesef kaldırılamaz. Knox menüsünü kurcalayarak, yönetimini öğrenmelisiniz.

 3. Ben sizin gibi yaptım gmail çıkıyo girdik ve olmuyor hesap bilgisi şahıs bilgisi istiyor

  1. Doğrudur, kurulum aşamasında, telefonda daha önce kullanılmış bir Gmail(Google) hesap bilgisini girmeniz gerekir.

      1. Bu yeni gelmiş bir güvenlik aşaması ve bazen sağlıklı çalışmıyor. Yetkili servise başvurup, durumu anlatmanız gerekecek.

 4. ben telefonuma format attırdım telefonum sınıflandı fakat benden kurulum aşamasında eski e postayı istemekte onu nasıl iptal edecez yardımcı olurmusunuz lütfen eski e postama erişim saglayamamaktayım

  1. Bir teknik servise başvurmalısınız. Kendi imkanlarınızla yapabilmeniz mümkün değil, box gerekiyor.

   1. “Mert” Yaşadığı durum bende de mevcut. Servise gittim Fatura ve 100 tl istiyor. Bana çok geldi açıkcası. Vermek istemiyorum ama Sanırım vereceğim. Bu box dediğiniz olay bir cihaz/aparat mı. ?
    Teşekkürler

    1. Box bir teknik servis kutusudur. Yetkili servis 100 lira istediyse, herhangi bir telefoncuya gidin. Daha uygun bir ücrete ilgili işlemi yaptırabilirsiniz.

 5. Benim telefonumda ekran kilidini devre dışı bırakıyorum. Sorun veriyor. Yardımcı olur musunuz

   1. slm benim a7 sorunum ise gelen aramada bazen tuş kilitleniyor cevap veremiyorum yardım lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir