Samsung A605F Galaxy A6 Plus Reset FRP (Bypass Google Account)

Android işletim sisteminin iOS’u örnek alarak geliştirdiği OEM kilidi eğer telefon normal olmayan yollardan sıfırlanmışsa kurulum esnasında Google hesabınızla giriş yaparak cihazı aktifleştirmeniz gerekir. Önceden Geliştirici seçeneklerinden OEM kilidini açmışsanız böyle bir sorun oluşmuyacaktır ancak ekran kilidini unuttuğunuzda telefonu mecburen kurtarma modundan sıfırlamanız gerekecek. Bu yüzden telefon sıfırlanıp açıldığında telefonda kullanmış olduğunuz Google hesabınla giriş yapmanız gerekecek.

Google hesabınızı hatırlamıyor veya bilmiyorsanız telefonun faturasıyla beraber yetkili servisine başvurup cihazın yeniden aktifleştirilmesini isteyebilirsiniz ancak yetkili servis  bunu kullanıcı hatası olarak kabul edip ücret istemektedir. Yetkili olmayan servisler daha az ücret ile ve fatura istemeden de açabiliyorlar.

Ancak ücret ödemek istemiyor ve en kısa zamanda çözüm bulmak istiyorsanız bu aşamayı geçmek için çeşitli yöntemler mevcut.  Android işletim sisteminin açıklarından faydalanıp telefonu hesap istemeyecek duruma getirebilirsiniz.

Biz bu makalede Samsung A605F Galaxy A6 Plus modeli için deneyip başarılı olduğumuz yöntemi paylaşacağız. Bu yazıyı yazdığımız dönemde bu işlem başarıyla gerçekleştirillmesine rağmen ileriki zamanlarda cihaz güncelleme aldığında bu yöntem geçersiz kalabilir ama yine de denemenizi öneririz.

Bu yöntem uygulayabilmek için telefona öncelikle Factory Binary denilen fabrika test yazılımını yükleyeceğiz. Bu yazılım yüklüyken OEM kilidini açıp telefonu sıfırlayacağız. Sıfırlamadan sonra normal güncel yazılımını geri yükleyeceğiz.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Donwloader

2:  COMBINATION_FAC_FA80_A605FNXXU1ARE1_FAC

3:  SM-A605F_A605FNXXU1ARE1_A605FJXU1ARE2

Dosyaları indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.


Yazılım yükleme işlemine başlamak için tableti Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kaçma ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Ekrana görüntü geldiğinde güç tuşunu bırakıp ses açma tuşuna basmaya devam edin. Biraz sonra telefon kurtarma modunda açılacaktır. Ses kısma tuşu ile “bootlader” seçenğinin üstüne gelip güç tuşuna basın. Telefon kendini yeniden başlatıp download moda alacaktır.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz. Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Dosya seçimini yapın.


AP: COMBINATION_FAC_FA80_A605FNXXU1ARE1_FAC_CL13562291_QB18048950_REV00_user_mid_noship_MULTI_CERT.tar.md5

Start butonuna tıklayıp yükleme işlemini başlatın. Yükleme işlemi bitince telefon kenidini yeniden başlatacaktır. Başlatmaz güç + ses kısma tuşlarına basılı tutup telefonu yeniden başlatın. Telefon Factory Binnary modunda açılacaktır. Ayarlara girip Geliştirici Seçeneklerini açın. OEM kilidini açın.

OEM kilidi açıkken telefonu ayarlardan sıfırlayın. Sıfırlama işlemi bittikten sonra telefonu kapatıp tekrar download moda alın. Bu sefer güncel rom yükleyeceğiz.

Download moda alınmış cihazı bilgisayara bağlayıp Odin programını açın. Dosya seçimlerini şu şekilde yapın.

BL: BL_A605FJXU1ARE2_CL13434925_QB18374150_REV00_user_low_ship_MULTI_CERT.tar.md5
AP: AP_A605FJXU1ARE2_CL13434925_QB18374150_REV00_user_low_ship_MULTI_CERT_meta.tar.md5
CP: CP_A605FNXXU1ARE1_CP9615522_CL13435011_QB18003013_REV00_user_low_ship_MULTI_CERT.tar.md5
CSC: HOME_CSC_OMC_OJM_A605FOJM1ARE2_CL13434925_QB18374150_REV00_user_low_ship_MULTI_CERT.tar.md5

Dosya seçimleri biraz zaman alabilir. Start butonu aktif olduğunda butona tıklayıp yükleme işlemini başlatabilirsiniz. Yükleme bittiğinde telefon kurulum ekranında açılacaktır. Kurulumu yaptıktan sonra ayarlara girip telefonu tekrar sıfırlayın.

Author: Halil Akgül

4 thoughts on “Samsung A605F Galaxy A6 Plus Reset FRP (Bypass Google Account)

  1. Merhaba samsung a6 dual sim telefonumada da aynı sorun var nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olurmunuz eski gmail girmemi istiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir