Samsung A500H Galaxy A5 Android 6.0.1 Yazılım Yükleme

Samsung A500H Galaxy A5 telefonu güncelleme almış olan bir modeldir.  Telefonu Wi-Fi üzerinden güncelleyemiyorsanız anlatacağımız yöntem ile en güncel sürüme sahip olabilirsiniz. Yazılım güncellemesi aynı zamanda sistem dosyalarını yenileyip var olan sistem hatalarını giderir ve varsa virüs bulaşmış dosyaları siler.

Yazılım yükleme işlemi telefondaki bilgilerinizi silebilir. Sizin için önemli olan bilgilerinizi lütfen yedekleyin. Yazılımı yüklerken telefonun kapanmaması gerekiyor. Bu yüzden telefonu şarj edip batarya seviyesini %25’im üzerine çıkarın. Anlatılan işlem sadece A500H modeli içindir. Farklı bir Galaxy A5 modeline sahipseniz lütfen yükleme yapmayınız. 

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerin otomatik yüklenebilmesi için Kies programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: A500HXXS1CQC5_A500HOJV1CPK1_A500HXXU1CPH2

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.


Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde olduğu gibi dosya seçimlerini yapınız.

AP: A500HXXS1CQC5_A500HOJV1CPK1_A500HXXU1CPH2_HOME.tar.md5


Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir. İlk açılış biraz zaman alabilir. Lütfen cihazın açılmasını bekleyin.

 

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir