Samsung A500 Galaxy A5 Format Atma

Samsung A500 Galaxy A5 cihazınızı iki farklı yöntemle formatlayabilirsiniz. İlk yöntemi sadece telefon menüsüne girebiliyorsanız uygulayabilirsiniz. İkinci yöntem ise genelde telefon mensüne giremediğinizde yani telefonu model – desen kilidi nedeniyle kullanamadığınızda uygulanmaktadır.

Her iki format yöntemi de telefonunuzdaki tüm kişisel bilgi, veri ve uygulamalarınızı silecektir. Önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Formata başlamadan önce telefonu şarj edip, batarya şarj seviyesini %25‘in üzerine çıkarın.

Telefon menüsüne girebiliyorsanız Ayarlar – Genel – Yedekle ve Sıfırla – Fabrika ayarlarına sıfırla yolunu izleyeek telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz.

Telefon menüsüne giremiyorsanız tuş formatı da denilen ikinci yöntemi uygulamanız gerekecek. Bu işlem için telefonu kapalı konuma getirin.

Telefon kapalıyken ses açma + home + güç tuşlarına basılı tuttarak telefonu açın. Ekrana Samsung yazısı geldiğinde güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin.

samsung a500 galaxy a5 format atma

Biraz sonra telefon Recovery Mode‘una girecektir. Recovery Mode seçeneklerini gördüğünüzde tuşları bırakabilirsiniz. Bu ekranda dokunmatik ekran çlışmayacaktır. Ses kısma tuşu yardımıyla wipe data factory reset seçeneğinin üstüne gelip güç tuşun basın. Yine ses kısma tuşu ile yes delete all user data seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu formatlayacaktır. reboot system now seçeneği ile telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. İlk açılış biraz gecikmeli olabilir. Telefonun açılmasını bekleyin.

Author: Halil Akgül

6 thoughts on “Samsung A500 Galaxy A5 Format Atma

    1. İşlem sırasında telefon düşük şarj dolayısıyla kapanırsa, cihaz çöker. Şarj edip öyle uygulayın.

  1. Telefon ekran kilidi acamıyorum.resetlemek istemiyorum bütün bilgilerim silinecek bana yardımcı olurmusunuz.

    1. Telefon sıfırlanmadan kilidin açılması biraz zor ama yine de teknik servislere danışabailirsiniz, bir yolu varsa bunu box yoluyla yaparlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir