S Healt, Samsung’un akıllı telefonları için geliştirdiği bir sağlık uygulaması. Bu uygulamayla attığınız adımların sayısını takip edebilir, kalp ritminizi veya stresinizi ölçebilir, kilonuzu, gün içerisinde aldığınız kaloriyi takip edebilirsiniz.

S Healt uygulamasının size sunacağı seçenekler tamamen telefonunuzun özellikleriyle ilgili. Telefonunuzun ne kadar çok sensörü varsa, S Healt size o kadar çok yardımcı olacaktır. Yine telefonunuzun özelliğine göre bazı verileri manuel olarak girip, sonuç almanız da mümkün.

Aslına bakılırsa S Healt hem faydalı hem de eğlenceli bir uygulama. Ancak verdiği verilere kesin suretle güvenmemek lazım. Örneğin adım sayar cihazınızın durumuna göre bazen sensörlerle sayma işlemini yaparken bazen de GPS’i kullanarak telefonun hareket ettiği mesafeye göre sayım yapar. Bu da sonucun doğruluğunu etkiler. Yine üst düzey modellerde bulunan ritim ölçer de her zaman doğru sonuçlar vermeyebilir. Uygulama verdiği değerleri, ortalama değerlerle karşılaştırarak size durumunuzu aktarır ki bu da size özel farklı bir durumu göz ardı ettiği anlamına gelir.

Samsung, S Healt uygulamasını her geçen gün geliştiriyor. Öyleki uygulama bazen aynı anda hem Play Store üzerinden hem de Galaxy Apps üzerinden güncelleniyor ve her geçen güç yeni bir ölçüm yeteneğine kavuşuyor. Şu an uygulamanın son versiyonunda yapılabilen ölçümler şu şekilde:

-Adım, Yürüyüş, Koşu, Bisiklete binme, Doğa Yürüyüşü, Spor, Yiyecek, Su, Kafein, Kilo, Uyku, Kalp hızı, SpO2, Stres, Kan şekeri, Tansiyon.samsung-galaxy-s-healt-nedir-ne-ise-yararUygulama şu an güncel bir çok modele entegre olarak geliyor ve telefondan kaldırılamıyor. Ancak devre dışı bırakılması söz konusu. Uygulama devre dışı bırakıldığında tüm verileriniz sıfırlanıyor. Uygulamayı devre dışı bırakmanın tek yolu ise cihazı Rootlamak. Root işlemi cihazı garanti dışı bırakacağından, devre dışı bırakma seçeneği daha mantıklı. Samsung’un akıllı saatleri Gear serisi üzerinden de uygulama verilerinin takini mümkün.

S Healt uygulaması Play Store üzerinden de ayrıca indirilebiliyor. Cihazınızın uyumluluğuna göre uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

S Healt Uygulamasını İndirmek için Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir