Replika telefonlar açık kaynak kodlu telefonlar olduğundan imei bozulması veya imei silinmesi gibi durumlarda duruma müdahale etmek oldukça kolaydır. Replika S4 Mini akıllı telefonlarda da durum değişmiyor.

Replika telefonlarda IMEI onarımı için 2 farklı yol vardır. Bunlardan ilki MTK Tools gibi yardımcı programlardan faydalanmak diğeri ise uygun kodla mühendis moduna ulaşarak manuel işlem yapmak.

İlk yöntemi kullanmaya karar verdiğinizde telefonunuz MTK işlemci chipsetine sahip olduğundan emin olmalısınız. Nasıl yapıldığını görmek için lütfen tıklayın.

İkinci yol yani kod kullanma seçeneği ise daha basit. Telefona en uygun kodu(*#112#*) bulduktan sonra arama-tuşlama ekranına girmek, mühendislik moduna ulaşmak için yeterli olacak.

Daha sonra karşınıza çıkan ekranda aşağı doğru inip, ‘GPRS‘ seçeneğine dokunarak, imei yazılacak bölüme ulaşabilirsiniz. Ekrandaki ilgili bölüme imei numarasını girip, ‘Write IMEI‘ seçeneğine dokunduğunuzda yeni imei telefon sistemine geçecektir. Yeni imei numarasının geçerli kılınması için telefonu yeniden başlatmak işlemi bitirir.

Replika S4 Mini telefonların çoğunda *#112#* kodu kullanılır. Ancak bu kod girilmesine rağmen EngineerMode açılmıyorsa, diğer kodların denenmesi gerekecek. Kod alternatiflerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Replik Telefonlarda IMEI Onarımı için Kullanılabilen Tüm Kodlar

2 thoughts on “Replika S4 Mini Modelinde IMEI Onarımı Nasıl Yapılır?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir