Replika yani Çin S5 akıllı telefonlara format atabilmek için 2 farklı yol bulunur. Bunlardan ilki menü üzerinden ayar sıfırlaması, diğeri ise menüye ulaşamadığınız durumlar için kullanabileceğiniz donanımdan format. Yani şu an replika S5’leri formatlamak için bilinen bir kod yoktur.

UYARI: Replika(İmitasyon, çakma, çin) Android telefonlar, format işlemi sonrası imei numarasını silebilir ya da değiştirebilir! Ancak bizim deneme yaptığımız modelde değişme olmadı. Bu sizin cihazınızda olmayacağı anlamına gelmez. Ayrıca yine replika telefonların donanımdan format uygulaması cihazdan cihaz değişebilir. Ancak biz 2 farklı telefonda aynı yöntemi tecrübe etttik.

Format atmaya karar verdiğinizde lütfen mümkünse veri yedeği alın ve akıllı telefon şarj düzeyinin en az %25 olmasını sağlayın.

İlk yöntem için Menü üzerinden Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Telefonu sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izlemelisiniz.

Diğer yol ise donanımdan format ki bu yol daha çok ekran kilit desenini unutulması, bloke edilmesi gibi durumlarda kullanılır.

Yapmanız gereken görseldeki gibi ses açma tuşuyla birlikte telefonu açmaz. Geçmeniz gereken aşamalar şu şekilde;

replika-s5-hard-format-atma– Telefonu kapatın ve ses açma tuşuyla birlikte güç(kilit) tuşuna basarak, tekrar açın.

– Android robot gelene kadar tuşları bırakmayın.

– Android robot göründüğünde tuşları bırakıp, bir kez ekranın alt tarafında bulunan orta tuşa yani ana ekran tuşuna basın.

– Telefon kurtarma moduna(recovery mode) geçecektir ki bu modda dokunmatik çalışmaz.

– Aşağı-yukarı gidebilmek için ses tuşlarını, onay için ise güç tuşunu kullanmalısınız.

– Ses kısma tuşuyla ‘wipe data/factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.

– Yeni ekran teyit amaçlı; yine ses kısma tuşuyla ‘yes–delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve yine güç tuşuyla onaylayın.

– Telefon sıfırlama işlemini yapıp ilk ekrana dönecek. Burada yine aynı mantıkla ‘wipe cache partition‘ seçeneğini onaylayın.

– Son olarak telefonun yeniden başlaması için ‘reboot system now‘ seçeneğini onaylayın.

İşlem tamam!

29 thoughts on “Replika Galaxy S5’e Nasıl Format Atılır?”
  1. Farklı tuş kombinasyonları deneyin. Replika telefonlarda tuş kullanımı çok değişken olabiliyor.

 1. Selam, yukarıda anlatılanların hepsini yaptım ancak telefonum en son samsung yazısı çıkıyo kalıyor.. telefonuma root programı yüklemiştim, hafızada yer açmak için bir çok program sildim, telefonum daha sonra açılmadı, teknik servisede gönderdim formatlama yapamadılar.. başka bir çözüm yolu söylerseniz memnun olurum.. ayrıca bu işlemleri yaparken bir ara çince yazılar geldi..

  1. Muhtemelen yazılım çökmüştür ve yazılım yüklemesi yapmanız gerekir. Ancak replika ürünlere yazılım bulabilmek çok zor. Yine de arama motorlarında şansını deneyin tabi.

 2. iyi günler kardeşim tuşlardan aynısını yapıyorum select boot mode: çıkıyor recoveriye onay veriyorum yatık android geliyor başka bir şey yazı yok hiç tuşlarda etki yok ne yapabilirim

  1. merhaba, replika cihazlar tuş farklılıkları gösterebilirler, android robotu varken tüm tuşlara tek tek basmayı deneyin, dokunmatik olanlar dahil, bu işe yaramazsa farklı kombinasyondan recovery moda girmeye çalışın.

 3. benim öğrenmek istediğim bir numarayı engelledik.engellenenler kısmına attık.sonra o engellenen kısımdaki numaraları silip temizledik.o zaman bu engellediğimiz numaralar engelli durumundan çıkarmı çıkmazmı?

 4. Kardesim Ora Geliyo ” update your system ” diyo sonra telefon kapanıyo napmam gerek

  ve bir şey daya sistemi güncellemek istiyorum ama ağ hatası diyor not: Wifi ye bağlıyım

  NE YAPMAM GEREK

  1. ”update your system” bölümüyle işlem yapmanız gerektiği nerede yazıyor? Çin telefonlarda sistem güncellenmez. O telefona büyük beklentilerle kullanırsanız sorununuz bitmez. Beklentiyi düşürün.

 5. Benim telefonumda wifi açık olduğunda kendi kendine uygulamalar yükleniyor devre dışı bıraktım ama yine tekrar yükleniyorlar ne yapmalıyım ?

  1. Telefondaki bir uygulama buna yol açıyor olmalı. Ya o uygulamayı deneme yanılma yoluyla bulacaksınız ya da formatlayacaksınız.

 6. ilk yapılan işlemi uyguluyorum android robot çıkıyo hata veriyo samsung yazısı çıkıyo ve giriş ekranı açılıyor ne yapmam gerekli?

  1. Çıkan Android robot yatık şekildeyse ve altında komut yok yazıyorsa bir kez güç tuşuna basın.

    1. Replika cihazlar farklı farklı. Biz yukarıda denenmiş ve başarıyla sonuçlanmış bir yöntem paylaştık. Sizinki aynısı değilse daha farklı tuş kombinasyonları deneyin.

 7. Telefonu sifirladiktan sonra internete giremiyorum veri aktif olmuyo operatorum sorunun cihazda olduğunu söylüyor yardımcı olabilir misiniz

    1. Bir önceki yorumda imei onarımının nasıl yapılabileceğini dair bağlantıyı paylaşmıştık.

 8. S.a. Hocam Bende Galaxy S5 SM-G9008 Replika Bir Telefon mevcut Video da anlatmış olduğunuz tüm uygulamaları yaptım. Ama sorunum şu Zero denen Launcher uygulaması nefret ediyorum bunu telefondan nasıl kaldırabilirim.

  1. a.s zero yazılıma entegre olarak geliyor, ben de bir ara uğraştım devre dışı kalmadı. farklı bir yazılım yüklemek gerekecek herhalde ama replika cihazlara yazılım yüklemek çok riskli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir