Reeder P10 Format Atma

Reeder P10 modeli telefon Android işletim sistemi ile çalışmaktadır. Dolayısıyla gerek meydana gelecek olan uygulama hatalarını gidermek gerekse de veri temizlemesi yapmak için sıkça format atmanız gerekecek. Formatlama işlemi şifre ve desen unutulmalarında da işe yaramaktadır.

Menüye ulaşabilir durumda olduğunuzda telefonu Ayarlardan kolayca sıfırlayabilirsiniz. Menüye ulaşamadığınızda yani telefon şifrenizi unuttuğunuzda telefonu Recovery Modtan formatlayarak güvenlik aşamalarını sıfırlayabilirsiniz. Reeder P10 telefonunu formatlamak için iki yol mevcuttur.

Her iki yolda telefondaki tüm kişisel bilgi ve veriler sıfırlanacaktır. Formatlama işlemi telefonu garanti kapsamı dışına çıkarmaz.  Sıfırlama işlemine başlamadan önce batarya da yeteri kadar şarj olduğundan emin olun. Şarj seviyesi %25’in üzerinde olsun. İşlem sürerken  telefon kapanırsa yazılımsal sorunlar meydana gelebilir.

İlk yöntem olarak eğer menüye ulaşabiliyorsanız Ayarlar – Gelişmiş Ayarlar – Yedekle ve Sıfırla – Fabrika Ayarlarına Sıfırla yolunu izleyerek telefonu sıfırlayabilirsiniz.

İkinci yöntemde ise telefonu fiziki tuşlarını kullanarak Recovery Mod dediğimiz ekrana geçip sıfırlama işlemini yapacağız. Bunun için şu adımları izlemelisiniz. Takıldığınız yerde videodan destek alabilirsiniz. 

ÖNEMLİ UYARI: Bu cihaz menü dışında farklı bir yöntem ile formatlandığında açılışta kullandığınız Google hesabını isteyebilir. Eğer hesabı doğru şekilde giremezseniz kurulum ekranını geçemezsiniz. Bu aşamayı atlamak için ekstra bir işlem yapmanız gerekir. Bu işleme buradan ulaşabilirsiniz.

1: Telefonu kapatın.

2: Ses açma + güç tuşları ile telefonu açın.


3: Telefon titrediğinde veya ekrana ışık geldiğinde güç tuşunu bırakın. Ses açmaya basılı tutun.

4: Recovery Mod açıldığında ses açma tuşunu da bırakabilirsiniz.

5: Ses kısma tuşu ile “wipe data factory reset” seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basın.


6:  ” Yes – delete all user data” seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basın.

7: Cihaz formatlanadığında “reboot ssytem now” seçeneği otomatik seçilir. Teleofnu yeniden başlatmak için güç tuşuna basın.

Format sonrası cihaz biraz geç açılabilir. Telefonun kurulum ekranında açılmasını bekleyin. Telefon açıldığında kurulumu yapıp telefonu kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer cihazda kullandığınız Google hesabını bilmiyor veya hatırlamıyorsanız bu aşamayı atlamak için kısa bir işlem yapmanız lazım. Bu işlemi buradan yapabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir