reeder M7 Plus modeli tablet Android işletim sistemi kullandığından sık sık uygulama hatası verebilmektedir. Bu tür sorunlarla karşılaşıldığında hataları tek tek çözüme kavuşturmak biraz zor olabilir. Tableti formatlayarak fabrika ayarlarına geri döndürüp tüm uygulama hatalarını ortadan kaldırabilirsiniz.

Format işlemine başlamadan önce lütfen tablet batarya şarj seviyesinin %25’in üzerinde olmasını sağlayın. Tableti formatlamak içindeki tüm kişisel bilgi ve verileri silecektir.

Uygulama hataları yüzünden tableti formatlamak isterseniz bunu Menü – Ayarlar -Yedekle ve Sıfırla – Fab. verilerine sıfırla yolunu izleyerek yapabilirsiniz. Tablet kendini yeniden başlatacak ve açılması biraz zaman alacaktır.

Tabletin ekran kilidini unuttuysanız yine format işlemine başvurmanız gerekecek ancak bu yöntemde menüye ulaşamadığımız için format işlemini tuş formatı olarak da bilinen yöntemle uygulayacağız.

Bu format yöntemini uygulamadan önce bilmeniz gereken önemli birkaç nokta mevcut.

Cihazın OEM kilidi açık değilse bu formatlama yönteminden sonra tableti kurarken tablette kullanmış olduğunuz Google (Gmail) hesabınızı girmeniz istenecektir. Hesabınızı ve şifrenizi bilmiyor veya unuttuysanız menüye ulaşamazsınız. Bu ekranı geçmek için de çeşitli yollar mevcut.

OEM kilidi açık veya hesabınızı ve şifrenizi bildiğinizi varsayarak format işlemine geçiyoruz.

Tableti kapatın. Tablet kapalıyken güç tuşuna 5 saniye basılı tutup ardından ses açma tuşuna da basın.

Biraz sonra ekranda beyaz yazılarla seçenekler çıkacaktır. Tuşları bırakabilirsiniz. Ses açma tuşu yardımıyla Recovery Mode seçeneğinin üstüne gelip ses kısma tuşuna basın.

Tablet kendini kapatıp kurtarma modunda açacaktır. Ses kısma tuşu yardımıyla wipe data factory reset seçeneği ütüne gelip güç tuşuna basın. Çıkan seçeneklerden yes delete all user data seçeneğini seçip tekrar güç tuşuna basın. Bu işlem tableti formatlayacaktır.

reboot system now seçeneği üzerindeyken güç tuşuna basarsanız tablet kendini yeniden başlatacaktır. Tabletin ilk açılışı biraz uzun sürecektir. Lütfen tabletin kurulum ekranında açılmasını bekleyin.

One thought on “reeder M7 Plus Tableti Nasıl Formatlanır?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir