Ekran görüntüsünü genellikle önemli bir belge olduğunda kaydetmek , eğlenceli bir görsel olduğunda arkadaşlarımızla paylaşabilmek için ekran görüntüsü alırız. Bu özellik Note 8 Pro’da dahili olarak sunulduğundan herhangi bir uygulama edinmenize de gerek kalmaz.

Ekran görüntüsü alma özelliği genel olarak screenshot olarak ifade edilir ve ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme ile ekran yakalama gibi çeşitli şekillerde adlandırılır.

Redmi Note 8 Pro’da ekran görüntüsü alabilmek için 3 farklı yol bulunur. Bunların ilki klasik tuş kombinasyonu ses kısma ve güç tuşu, diğeri telefonun ekranına 3 parmağınızla basıp aşağı çekmek son yöntem ise ekran çubuğunu aşağı çekip seçenekler içerisinden ekran görüntüsü alama butonuna tıklamak.

Kullanabileceğiniz ilki yol için Note 8 Pro’nun ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, kısa bir süre beklemelisiniz.

Ekran Videosu alabilmek için aşağıdaki görseli de takip edebilirsiniz.

Ekran kayıt videosu yukarıdaki görseldeki gibi adımları takip ederek yapabilirsiniz. Ekran kayıt videosunun görüntü kalitesini ayarlamak için başlat butonunun 3. sırasındaki ayarlar butonuna tıklayarak özelleştirebilirsiniz (3. ve 4. görsel bu ayarlara ait).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir