Redmi Note 11 SE akıllı telefonunuzun ekranında gördüğünüz görüntüyü anlık olarak kaydedip, galeriye eklenmesini sağlayabilir, sonrasında düzenleme ve paylaşma gibi amaçlarla kullanabilirsiniz. Bu özellik Note 11 SE’de dahili olarak sunulduğundan herhangi bir uygulama edinmenize de gerek kalmaz.

Ekran görüntüsü alma özelliği genel olarak screenshot olarak ifade edilir ve ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme ile ekran yakalama gibi çeşitli şekillerde adlandırılır.

Redmi Note 11 SE’de ekran görüntüsü alabilmek için 3 farklı yol bulunur. Bunların ilki klasik tuş kombinasyonu ses kısma ve güç tuşu, diğeri telefonun ekranına 3 parmağınızla basıp aşağı çekmek son yöntem ise ekran çubuğunu aşağı çekip seçenekler içerisinden ekran görüntüsü alama butonuna tıklamak.

Kullanabileceğiniz ilki yol için Note 11 SE’nin ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, kısa bir süre beklemelisiniz.

Ekran Videosu alabilmek için aşağıdaki görseli de takip edebilirsiniz.

Ekran kayıt videosu yukarıdaki görseldeki gibi adımları takip ederek yapabilirsiniz. Ekran kayıt videosunun görüntü kalitesini ayarlamak için başlat butonunun 3. sırasındaki ayarlar butonuna tıklayarak özelleştirebilirsiniz (3. ve 4. görsel bu ayarlara ait).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir